Domantas Sabonis
Domantas Sabonis paremal — FOTO: Scanpix

Korvpalliliigas NBA peeti läinud öösel sel hooajal esmakordselt mängitava karikaturniiri esimesed kaks veerandfinaalmängu, kus poolfinaali pääsu võitlesid välja Indiana Pacers ja New Orleans Pelicans.

Indiana Pacers alistas koduväljakul Boston Celticsi 122:112. 23-aastane Tyrese Haliburton sai võitjate poolelt hakkama oma karjääri esimese kolmikduubliga, kui sai 40 minutiga kirja 26 punkti, 13 korvisöötu ja 10 lauapalli. Buddy Hield toetas meeskonda 21 ja Myles Turner 17 silmaga. Celticsi parimatena tõid Jayson Tatum 32 ja Jaylen Brown 30 punkti.

Teises veerandfinaalis võttis New Orleans Pelicans võõrsil 127:117 võidu Sacramento Kingsi üle. Võitjate parimana viskas Brandon Ingram 30 punkti. Leedulane Jonas Valanciunas toetas meeskonda 18 silma ja 11 lauapalliga. Kaotajate poolelt tegi võimsa esituse teine leedulane, Domantas Sabonis sai 36,5 mänguminutiga kirja 26 punkti, 13 lauapalli ja 10 resultatiivset söötu. Kingsi parimana sai De’Aaron Fox kirja 30 silma.

Mänguõhtu kõige paremaks soorituseks valiti Indiana Pacersi 23-aastase Tyrese Haliburtoni nelja punkti rünnak kohtumise otsustavatel hetkedel.

Vaata parimad sooritused üle:

Pacers kohtub poolfinaalis Milwaukee Bucksi ja New York Knicksi mängu võitjaga. Pelicansi vastane selgub Los Angeles Lakersi ja Phoenix Sunsi kohtumises.