Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Kas eelmisest karistusest jäi väheks? Ja Moranti tähistamine tekitas küsimärke

Ja Morant
Ja Morant — FOTO: Kuvatõmmis videost

Korvpalliliigas NBA hooaja esimesed 25 kohtumist vahele pidanud jätma Memphis Grizzliese superstaar Ja Morant on nüüd peale väljakule naasmist pidanud neli kohtumist.

Alustame otsast peale:

Korvpalliliiga NBA teatas 19. juunil (2023), et kehtestab Memphis Grizzliese tagamängijale Ja Morantile karistuseks 25-mängulise võistluskeelu.

Moranti koduklubi kehtestas staarmängijale võistluskeelu märtsi alguses, kui Morant ühes ööklubis tegi Instagramis otseülekannet ning seal tulirelva käes hoidis. Memphis kehtestas tagamängijale kaheksamängulise keelu.

Kaks kuud hiljem oli aga esmane õppetund Morantil peast pühitud ning taas otsustas 23-aastane mängumees relva otseülekandes näidata - seekord tegi ta seda sõbra sotsiaalmeedia kontol. 

Peale toda tegi NBA kaks korda relvaga vehkinud staarile karmima karistuse - Morant peab jätma uuel hooajal (käimasoleval) vahele 25 kohtumist.

Esimene mäng peale karistust:

Peale karistuse kandmist naasis "relvakangelane" väljakule viimase sekundi võidukorviga. Grizzliese superstaar tõi viimase sekundi korviga meeskonnale magusa 115:113 võidu New Orleans Pelicansi üle. Morant sai tagasitulekumängus 34,5 minutiga kirja 34 punkti, 6 lauapalli ja 8 korvisöötu. Kõik tundus ilus ja tore.

Neljas kohtumine peale karistuse kandmist:

Ja Morant otsustas kohtumises New Orleans Pelicansi vastu lisaaja lõpus tähistada ühte otsustavat pealtpanekut nii, et tõmbas õhurelvad välja ja imiteeris tulistamist. Lõpuks teenis Grizzlies 116:115 võidu. Morant oli taaskord meeskonna parim, kui sai 39,5 minutiga kirja 31 punkti, 7 korvisöötu ja neli lauapalli. Aga seda videot vaadates jääb õhku küsimus, et kas õppetunnist on ikka õpitud: