Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Järjekordse võidu teeninud Lauri Markkanen ja Utah Jazz on imelises hoos

Lauri Markkanen pealtpanekul
Lauri Markkanen pealtpanekul — FOTO: Scanpix

Korvpalliliigas NBA on head minekut näidanud viimastes kohtumistes 2023. aasta Soome parimaks sportlaseks valitud Lauri Markkanen ja tema koduklubi Utha Jazz.

Läinud öösel teeni Jazz viienda järjestikuse võidu, kui koduväljakul alistati 132:125 Los Angeles Lakers.

Enne seda võitu oldi alistatud järjest veel Philadelphia 76ers, Milwaukee Bucks, Denver Nuggets ja Toronto Raptors.

Kui Raptors ja Lakers välja jätta, siis näiteks 76ers on hetkel hoidmas idakonverentsis kolmandat ja Bucks teist kohta ning Nuggets on omakorda läänekonverentsi teine. 

Suurt rolli on kõigis neis võidumängudes esindanud muidugi ka Soome korvpallikoondise superstaar ja võib ka julgelt väita, et NBA staarmängija Lauri Markkanen, kes on viimases viies kohtumises toonud vastavalt: 76ersi vastu 33 punkti ja 13 lauapalli, Bucksi vastu 21 silma ja 14 lauapalli, Nuggetsi vastu 26 punkti ja 12 lauapalli, Raptorsi vastu 22 silma ja 9 lauda ning viimatises kohtumises Lakersi vastu 29 punkti ja 9 lauapalli. Seega on 26-aastane ja 213 cm pikkune soomlane saanud viimases viies kohtumises keskmiselt kirja 26,2 punkti ja 11,4 lauapalli mängu kohta. 

Läinud öises võidumängus toetasid meie põhjanaabrit Collin Sexton 27 ja Jordan Clarkson 21 silmaga. Lakersi parimatena tõid kuus kolmepunktiviset tabanud D'Angelo Russell 39 ja Austin Reaves 19 punkti. LeBron James kohtumises kaasa ei teinud. Kogu statistika nähtav siit.

 

Kohtumise tipphetked:

 

Läänekonverentsi tabeliseis:

Standings provided by Sofascore