Pahandus NBA staarmängija Ja Moranti ümber paisub iga päevaga

Ja Morant

NBA korvpalliklubi Memphis Grizzliese superstaar Ja Morant sai 4-nda märtsil hakkama suure lollusega, kui enda Instagrami kontol otse-eetris olles relvaga vehkis.

Tänaseks on juurde lisandunud kahtlustused, et lisaks relvaga vehkimisele võis Morant tulirelva kaasas kanda meeskonna lennukis ja lisaks olla alkoholi mõju all relva sotsiaalmeedias näidates. Mõlemad on suured rikkumised. Kui need osutuvad tõeseks, siis NBA võib karistada Moranti kuni 50 mängulise keeluga, mis jätaks mängumehe eemale pikaks ajaks ja rikuks Memphis Grizzlies hooaja. Lisaks NBA-le uurib asja Colorado politsei, mis võib kaasa tuua eraldi karistusi NBA väliselt.

Teatavasti Ja Morant sõlmis suvel uue maksimum lepingu väärtusega 194 miljonit dollarit, mis võib paisuda 231 miljoni dollari peale, kui Morant jõuaks ALL-NBA parimate mängijate nimistusse. Mängustatistika järgi oleks see väga tõenäoline, aga viimase skandaali valguses on selle juhtumine vähetõenäoline. See tähendaks, et kõik muud karistused kõrvale jättes, on lollus Morantile juba maksnud üle 38 miljoni dollari potentsiaalset palgaraha. Samuti on ohus suured koostööd Nike ja Powerade brändidega. Nike puhul on tegu eriti õnnetu juhtumiga, sest Ja Morant võeti koostöösse asendama Kyrie Irvingut, kes sai hakkama teiste uljustükkidega.

Suuremad NBA fännid mäletavad, et sarnase relvaskandaali on läbi elanud 2009. aastal Gilbert Arenas, mis lõpuks maksis talle tema NBA karjääri. Arenase arvates peaks Memphise omanik proovima Moranti uljustüki osas silm kinni pigistada. Kas see on enam võimalik, näitab ainult aeg…

Memphis Grizzlies on hetkel NBA läänekonverentsi arvestuses teine

NBA läänekonverentsi hetkeseis (ekraanitõmmis)
NBA läänekonverentsi hetkeseis (ekraanitõmmis) — FOTO: https://www.espn.com/nba/standings