NBA hooaeg taaskäivitub tõelise tippmänguga

Maailma tugevaimas korvpalliliigas saab selle nädalaga viirusepaus läbi, kui NBA-s peetakse pärast 11. märtsi esimesed mängud. Avakohtumised toimuvad tuleval ööl, kaasa arvatud suur Los Angelesi lahing Lakersi ja Clippersi vahel.

NBA hooaeg mängitakse 22 meeskonna osalusel ära Disney Worldi loodud “mullis”, kus kasutusel kolm mänguväljakut. Iga meeskond peab põhiturniiri lõpetamiseks kaheksa mängu ning 16 õnnelikku saavad jätkata augusti keskel algavates play-off’ides.

Lakers ja Clippers on mõlemad endale juba koha marjamaale lunastanud ning LeBron James & Co on raudse haardega kinni ka läänekonverentsi esikohast, ent linnanaabride omavahelised heitlused on alati intrigeerivad. Eriti tänavu, kui mõlemad on tiitlivõidu pretendendid.

Clippers on sel hooajal omavahelistes mängudes 2:1 peal. Lakers ei suutnud mitte kuidagi esimestes vastasseisudes peatada Kawhi Leonardit, kes tõi kahe mängu peale kokku 66 punkti, aga viimane heitlus lõppes siiski edukama L.A. klubi 112:103 triumfiga.

Kuna rohkem Los Angelesi lahinguid põhiturniiril kavas ei ole, siis on juba kindel, et Lakers ei suuda kaheksandat hooaega järjest omavahelises põhiturniiri seerias naabrist parem olla. Küll on aga võimalus kindlustada see, et teist aastat järjest läheb kirja sõbralik 2:2 viik.

Lakers lõpetab hooaja veidi teistsuguse näoga, kui seda alustas. Orlando “mullis” mängimine oli kõigi jaoks vabatahtlik ning sellest loobus kaitsespets Avery Bradley. Lisaks on Lakersil puudu mängujuht Rajon Rondo, kes jäi kuu keskel kuni kaheksaks nädalaks paremat pöialt ravima. Meeskond on augud lappinud Dion Waitersi ja LeBroni “vana sõbra” J.R. Smithiga.

Kogu hooaja vigastustega võidelnud Clippersil on kõik viimaks terved, aga oma mured on ka Doc Riversil. Mitmed mängijad on isiklike põhjuste tõttu “mullist” väljas käinud ja tänavuse hooaja üks parimatest vahetusmängijatest Montrezl Harrell polegi veel tagasi jõudnud. Samal ajal sattus teine kõva pingiäss Lou Williams kuidagi sõbra isa matustelt stripiklubisse ja jääb seetõttu esimesteks mängudeks karantiini istuma.

NBA meeste elu isolatsioonis on oma YouTube’i kanalis hästi dokumenteerimas Philadelphia 76ersi kollanokk Matisse Thybulle.

TV3 Sport ja Go3 toovad NBA taaskäivitumise esimesest nädalast vaatajateni kokku kümme otseülekannet.

31. juuli

01.30 Utah Jazz – New Orleans Pelicans (TV3 Sport, Go3)
04.00 Los Angeles Clippers – Los Angeles Lakers (TV3 Sport, Go3)
21.30 Orlando Magic – Brooklyn Nets (TV3 Sport, Go3)

1. august

01.30 Boston Celtics – Milwaukee Bucks (TV3 Sport, Go3)
04.00 Houston Rockets – Dallas Mavericks (TV3 Sport 2, Go3)
20.00 Miami Heat – Denver Nuggets (TV3 Sport, Go3)

2. august

01.00 New Orleans Pelicans – Los Angeles Clippers (TV3 Sport, Go3)
03.30 Los Angeles Lakers – Toronto Raptors (TV3 Sport 2, Go3)
22.30 Portland Trail Blazers – Boston Celtics (TV3 Sport, Go3)

3. august

03.30 Milwaukee Bucks – Houston Rockets (TV3 Sport, Go3)

Kommentaarid puuduvad