Reklaam sulgub sekundi pärast

Luka Doncic: “Ma vaatan Euroliigat rohkem, kui NBA-d”

Luka Doncic vastu võtmas Euroliiga MVP auhinda Dusan Ivkovici käest
Luka Doncic (2018. aastal) vastu võtmas Euroliiga MVP auhinda Dusan Ivkovici käest — FOTO: Scanpix

Dallas Mavericksi superstaar Luka Doncic tunnistas, et ta ei jälgi, mida tema teised NBA MVP-kandidaadid teevad - rõhutades, et Euroliiga mängud saavad tema tähelepanu rohkem.

Laupäevases võidumängus New Orleans Pelicansi üle (127:117) järjekordse kolmikduubli (34 punkti, 10 lauapalli, 10 korvisöötu) kirja saanud 23-aastase sloveeni jaoks oli see selle hooaja üheksandaks ja karjääri 55. kolmikduubliks.

 

 

Doncic on oma viiendal NBA hooajal saanud kirja keskmiselt 34 punkti, 8,8 lauapalli ja 8,7 korvisöötu mängu kohta. Denver Nuggetsi suurima staari Nikola Jokici numbrid on sel hooajal 25,3 punkti, 10,8 lauapalli ja 9,5 resultatiivset söötu mängu kohta, millega näib Serbia keskmängija olevat Doncici suurim konkurent põhihooaja väärtuslikuma mängija (MVP) tiitlile.

Küsimusele, kas ta (Luka Doncic) jälgib MVP-võistlust? Vastas Doncic, et ta vaatab rohkem Euroliiga, kui NBA mänge: "Ma vaatan mõnda NBA mängu, aga ma vaatan rohkem Euroliigat kui NBA-d. Kui on tõesti hea NBA mäng telerist, siis ma vaatan seda."

Doncici sõnad kordavad seda, mida Facundo Campazzo oli öelnud BasketNewsi portaalile paar nädalat tagasi.

"USAs viibides vaatasin igal nädalal ja võimalusel Euroliiga kohtumisi. Enamasti hoidsin silma peal Madridi Realil, Laprol (Nicolas Laprovittola) ja Crvena Zvezdal," ütles Campazzo.

Eelmise aasta märtsis JJ Redicki taskuhäälingusaates "The Old Man and the Three", rääkis Doncic, et ta eeldas, et NBA on karmim ning ta oli üllatunud, kui kiiresti ta suutis areneda, eriti skooritegijana.

Doncic selgitas, et kuigi NBA mängijad on palju andekamad, kui Euroliiga mängijad, siis NBA-s on skoori teha 100% lihtsam juba suurema väljaku ja erinevate reeglite tõttu. 

"Euroliiga on rohkem meeskondlik korvpall, rohkem taktikat ja teil on vähem aega."