Kinnitati NBA hooaja jätkumise kuupäev ja formaat

Neljapäeval selgus NBA hooaja jätkumise kuupäev ja formaat, kui 30-st klubist 29 toetasid plaani lõpetada hooaeg Disney Worldis 22 meeskonna osalusel.

Portland Trail Blazers oli ainus klubi, kes ei toetanud välja käidud jätkamise plaani, ehkki ka neil säilib võimalus hooaega edasi mängida. Heitlus jätkub 13 läänekonverentsi ja üheksa idakonverentsi meeskonnaga.

Iga meeskond mängib kaheksa kohtumist, mis selgitavad välja play-off’i asetuse. Kui nende kohtumiste järel on 8. ja 9. asetusega meeskondade vahe neli või vähem võitu, siis peetakse mõlemas konverentsis nende vahel viimase play-off’i pääseja väljaselgitamiseks miniseeria. 9. asetusega meeskond peab seerias võitma kaks mängu, 8. asetusega meeskonnale piisab edasipääsu lunastamiseks ühest võidust.

Play-off’id mängitakse traditsioonilist formaati kasutades, igas ringis nelja võiduni.

Meeskonnad alustavad ettevalmistusi hooaja taaskäivitamiseks treeninglaagritega 9-11. juulil. Esimesed mängud loodetakse pidada 31. juulil ning hooaeg soovitakse lõpetada hiljemalt 12. oktoobril. Kolm päeva hiljem, 15. oktoobril on plaanis 2020. aasta draft, kuhu on end üles andnud ka kolm eestlast: Maik-Kalev Kotsar, Henri Drell ja Sander Raieste.

Uue hooaja algust sihitakse 1. detsembri peale ja sellele eelnevad treeninglaagrid tahetakse avada 10. novembril. Alati intriige pakkuva vabaagentide perioodi alguseks on planeeritud 18. oktoober.

Kommentaarid puuduvad