Kas NBA play off mängudes tuleb ette ka üllatusi?

Kaks Baltikumi mängijat jätkavad mängimist NBA play-off-mängudes. Davis Bertans Dallas Mavericksiga ja Jonas Valanciunas New Orleans Pelicansiga proovivad esimesest raundis läbi saada.

Läänekonverentsi veerandfinaalis läheb Dallas Mavericks vastamisi Utah Jazziga. Seeria on hetkel viigis 1:1, samuti nagu ka Pelicansi seeria põhihooaja võitja Phoenix Sunsi vastu.

Liiga superstaar Luka Doncic ei suutnud Mavericksi esimesel kahel mängul vigastuse tõttu aidata ning eeldatavasti naaseb ta kolmandaks mänguks. Mavericks lõpetas põhihooaja Läänekonverentsis neljandana ning Jazz viiendana. Neljandat mängu näitame laupäeval, 23. aprillil, kanalil TV3 Sport 2 ja järgmise põlvkonna teleteenuses Go3. 

Pelicans kaotas seeria esimese mängu Sunsile 99:110, kuid leedukas Jonas Valanciunas mängis hästi. Ta noppis 25 lauapalli, mis on tema jaoks play-off-mängude karjääri rekord. Lisaks sellele purustas keskmängija samas statistikas Pelicansi klubirekordi, mil temast sai esimene mängija NBAs aastast 1975, kes suutis 12 lauapalli saada nii ründes kui ka kaitses. Lisaks sellele viskas ta veel 18 punkti. 

Teise mängu aga suutis Pelicans võõrsil võita 125:114 ja Valanciunas tegi kaksikduubli (10+13). 

Pelicans lõpetas põhiturniiri Läänekonverentsis üheksandana, kuid suutis saada play off”i play in’i järel. Läänekonverentsi ja liiga põhihooaja parim meeskond Suns mängis eelmisel aastal finaalis, kus jäädi alla Milwaukee Bucksile. 

21.-24. aprillil näidatakse viite NBA play off mängu.

AJAKAVA:

Neljapäev, 21. aprill: 

2.00 Nets – Celtics (TV3 Sport, Go3);

Reede, 22. aprill: 

2.30 Timberwolves – Grizzlies (TV3 Sport, Go3);

Laupäev, 23. aprill: 

3.30 Bulls – Bucks (TV3 Sport, Go3),

22.30 Jazz – Mavericks (TV3 Sport 2, Go3);

Pühapäev, 24. aprill: 

22.30 Nuggets – Warriors (TV3 Sport, Go3)