Habe vs Kreeka Friik: NBA nädalavahetus lõppeb intrigeeriva duelliga

Uuesti hoo sisse saanud NBA kulmineerub sel nädalavahetusel Houston Rocketsi ja Milwaukee Bucksi põnevusheitlusega. Omavahel kohtuvad kahe viimase hooaja liiga kõige väärtuslikumad mängumehed James Harden ja Giannis Antetokounmpo.

Harden võitis tunamullu oma karjääri esimese MVP auhinna ja tundus kohe olevat teel ka teise järjestikuse triumfi suunas, kui tegi 36,1 punkti mängus kogudes ajaloolise hooaja, ent aina arenev Antetokounmpo tüüris Bucksi liiga parimaks meeskonnajaks ja sai seeläbi pärjatud ka individuaalse auhinnaga.

Kui sel ajal olid tuliselt rivaalitsemas vaid mõlema meeskonna fännid, siis tänavu on mehed ka omavahel isiklikult teineteise suunas teravusi saatnud.

“Kreeka Friik” tõmbas sae käima tänavuse Tähtede Mängu nädalavahetuse käigus, kui ta osales ühe meeskonna kaptenina mängueelsel meeskonnavalikul. Antetokounmpo valis seal Hardeni asemel oma satsi Bostoni Kemba Walkeri, teatades, et tahab mängijat, kes ikka söötu ka jagab.

Kohtumise järel kommenteeris Antetokounmpo veel, et tema meeskonna mäng põhines plaanile leida palliga rünnakul mängija, keda Harden kattis.

“Habe” vaikis Tähtede Mängu ajal ja andis oma vastulöögi lihtsalt väljakul, aidates LeBron Jamesi tiimil alistada Antetokounmpo meeskonna 157:155.

Paar nädalat hiljem lasi aga Harden siiski oma valangu välja, öeldes ühes intervjuus: “Ma sooviks ka lihtsalt joosta ja 2,13 pikana lihtsalt pealt panna. Selleks pole vaja mitte mingisuguseid mänguoskusi.”

Antetokounmpo nimi jäi otseselt usutluse käigus mainimata, kuid seda sõnavõttu nähti siiski torkena just kreeklase suunas.

Koroonapausi ajal tunnistas Antetokounmpo ühes videovestluses fännidega, et Harden olevat mängija, kelle vastu on NBA-s kõige raskem kaitses tegutseda, kuid seda ütles ta suure naeratusega, mis jättis vastuse tõsiduse osas küsimuse õhku.

Nüüd on korvpalli megatähtedel kodeeritud sõnumite asemel võimalus korve vahetada ja näidata oma tõelist väärtust.

Suur mäng Milwaukee Bucksi ja Houston Rocketsi vahel on tuleval ööl kell 3.30 otsepildis nähtav kanalis TV3 Sport ja veebis go3.tv.

Kommentaarid puuduvad