Esimesed NBA mängijad lastakse reedel trenni tagasi

3sport

Alates 11. märtsist koroonaviiruse ohu tõttu katkestatud NBA hooaeg teeb reedel taaskäivitumisele väikse sammu lähemale, kui esimesed mängijad uuesti treeningsaalidesse lubatakse.

Liiga teatas juba eelmisel kuul kõikidele klubidele, et treeningutega võib jätkata alates 8. maist, ent koheselt on saali tõttamas vaid neli meeskonda: Cleveland Cavaliers, Portland Trail Blazers, Orlando Magic ja Denver Nuggets.

Algselt plaanis seda teha ka Houston Rockets, ent klubi lükkas Texase osariigi jätkuvate piirangutega seoses oma naasmise edasi 18. maile. Samal ajal on Atlanta Hawks meeskond, kes vaatamata oma osariigi Georgia leevendatud piirangutele, väldib veel treeningute taasalustamist.

Trenne ei saa aga loomulikult jätkata täies mahus, järgida tuleb mitmeid eeskirju: muu hulgas lubatakse treeningkeskuses koguneda vaid kuni neljal mängijal ja treeningute käigus ei tohi toimuda grupis tegutsemine nagu näiteks omavahel mängimine.

Treeningkeskuses käimine jääb mängijate jaoks täielikult vabatahtlikuks. Meeskondade pea- ja abitreeneritele on see isegi veel täiesti keelatud. Kohaloleva abipersonaliga peavad mängijad hoidma mitme meetrist vahet. Tõsiasi, mis paneb mängijaid kukalt kratsima.

“Räägitakse, et pead oma jõutreenerist püsima nelja meetri kaugusel. Kuidas sa tõstad kangi kellegist nelja meetri kaugusel?” muretseb Portlandi täht CJ McCollum.

“Ma mõistan piiranguid, aga kui on paigas drastilised meetmed, siis peab üks hetk mõtlema, et kas need on tõesti seda väärt? Olukord on kas turvaline või ei ole,” lisas McCollum, kes oli enne liiga seisakut tegemas ühte oma karjääri parimat hooaega.

Kommentaarid puuduvad