Naiste koondise peatreener Kaspars Majenieks: me mängime võidu nimel ja võitleme viimase sekundini!

Kaspars Majenieks
Kaspars Majenieks — FOTO: Diana Jesin

Eesti naiste korvpallikoondis kohtub veebruaris EM-valiksarjas võõrsil 9. veebruaril Suurbritannia koondisega ning 12. veebruaril kodus Kreekaga.

2021. aasta suvel naiste rahvuskoondise peatreeneriks nimetatud lätlase Kaspars Majenieksi juhendamisel on Eesti naiskond kvalifikatsiooniturniiril kogunud nelja mänguga ühe võidu ja kolm kaotust. Senine ainus võit võeti esimeses mängus koduväljakul Suurbritannia vastu, vahendab basket.ee

“Meie võimalused Suurbritannia ja Kreeka vastu sõltuvad erinevatest faktoritest. Esiteks oleneb, et millised mängijad saavad selles aknas osaleda ning millises vormis nad on. Suurimaks murekohaks on, et meie põhitagamängijad on Ameerika Ühendriikides ning neil on samal ajal olulised mängud enda ülikoolide eest,“ rääkis eelseisvatest mängudest Majenieks. 

“Teoreetiliselt kui meil on kõik parimad mängijad koos, siis me võime võidu nimel võidelda kõikide võistkondade vastu. Kahjuks selles aknas jääb meil eemale 7-8 mängijat, kes võiksid võidelda koha eest rahvusnaiskonnas,“ lisas peatreener. 

Viimases naiskonna mängus koduväljakul Portugali vastu oli Eesti koondise keskmiseks vanuseks 23 eluaastat, kus koosseisus oli nii kogenud mängijaid kui ka debütante. 

“Meil on huvitavaid noormängijaid, kuid me peame kõik koos ühiselt tööd tegema, sest meil on vaja rohkem mängijaid, et saavutada edu nii koondise kui klubi tasemel. Need noored mängijad on kindlasti abiks koondisele, kui nad jäävad korvpalli juurde ning arenevad ja neil ei teki ülekoormust.“

Möödunud valikmängude aknas tegi Eesti naiskonna eest debüüdi kuus mängijat ning Majenieks loodab, et mängijate nimekiri saab lähiajal veel täiendust.

“Nende noorte jaoks oli novembri aken väga heaks kogemuseks ning ma loodan, et me saame nendega edasi töötada ja võib-olla lisada kandidaatide nimekirja mõne nime juurde. Meie suurimaks mureks on, et me vajame rohkem mängijaid igal tasemel, et võistkondades tekiks konkurents ning pole vahet, kas tegemist on noorteklubiga või täiskasvanute koondisega. Oluline on, et mängijad tunneksid konkurentsi, mis hoiab neid motiveerituna ning tekitab neis soovi edasi areneda.“ 

Rääkides eelseisvast kodumängust Kreekaga, mis leiab aset 12. veebruaril Unibet Arenal, sõnab Majenieks, et Eesti naiskond ootab väga kodupubliku tuge.

“Eestlased armastavad korvpalli ning see on väga hea võimalus näha koduväljakul tugeva tasemega Kreeka naiskonda. Me mängime võidu nimel, võitleme viimase sekundini ning me vajame fännide tuge, sest ainult üheskoos suudame me võita!“