Naiste karikavõistluste poolfinaalides olid võidukad TalTech/Nordaid ja Audentese SK

audentese-sk
Foto: Siim Semiskar

Narva Spordihoones toimuval Eesti korvpalli karikavõistluste nädalalõpul selgitati laupäeval esimesena naiste finalistid.

Esimeses poolfinaalis sai TalTech/Nordaid kindlalt 99:23 (31:4, 28:4, 22:8, 18:7) jagu Tallinna Ülikool/SK Nordist ning teises poolfinaalis oli Audentese Spordiklubi põneva heitluse tulemusena  73:63 (20:15, 12:19, 23:16, 18:13) üle Tartu Ülikoolist, vahendab basket.ee 

TalTech/Nordaidi poolel kerkis edukaimaks Annika Köster, kes panustas 16 punkti, 11 lauapalli ja 4 vaheltlõikega. Marta Eleri Jaama arvele kanti 13 silma, 5 lauapalli ja 3 vaheltlõiget, Kätlin Kanguri arvele jäi 13 punkti ja 3 vaheltlõiget ning Laura Anette Tael kogus 12 silma ja 7 lauapalli. 

Tallinna Ülikool/SK Nordi poolel kogus Merli Mölder 8 punkti ja 5 lauapalli, Kristel Talv lisas 5 silma ning Laina-Mesila Kaarmann tõi 4 punkti ja 6 lauapalli. 

Teine poolfinaal oli oluliselt tasavägisem ning avapoolajal vaid ühe kolmese tabanud ning peamiselt keskmängija Trine Kasemägi korvidele toetunud Audentes sai teisel poolajal ka kaugvisked tabama ning suutis mängu üle lõplikult kontrolli haarata. 

Trine Kasemägi kogus võitjate poolel resultatiivseimana 20 punkti ja 7 lauapalli, Kati Rausbergi arvele jäi 13 silma ja 6 resultatiivset söötu. Jane Svilberg lisas 11 punkti, 6 lauapalli ja 3 vaheltlõiget ning Ellen Anett Põldmaa kogus 8 punkti kõrvale naiskonna parimana 12 lauapalli. 

Tartlannade resultatiivseim oli 19 punkti visanud Viktoria Kisseljova, Janeli Lillealik kogus 16 silma, 7 lauapalli ja 3 vaheltlõiget ning Helerin Kass viskas 12 punkti. 

“See oli suhteliselt sama stsenaariumiga mäng, mis me just hiljuti Tartus pidasime. Esimesel poolajal ei saanud me ennast tiimina käima. Trine sai küll väga ilusti korvi alt tehtud, kuna seal oli tühi, aga tänu sellele neli ülejäänud mängijat ei saanud ennast käima. Tavaliselt on kolmesed meie trump, aga seekord oli poolajaks vastupidine seis. Meil on sisse-välja mäng, aga nemad mängisid rohkem meie mängu. Teisel poolajal muutsime veidi taktikat ning toimis väga hästi,” selgitas Kati Rausberg matši käigu kohta. 

Finaalivastast TalTech/Nordaidi Rausberg alistamatuks vastaseks ei pea: “Kindlasti on vahe füüsises ja treenituses. Aga me kindlasti ei lähe seda mängu kaotama. Me anname endast parima ning loodetavasti saame kõik ennast selliselt rotatsiooni, et mängime hea tundega ning teeme endale mõnusa pühapäeva.” 

“Puudu jäi kindlusest,” sõnas Tartu Ülikooli üks kogenumaid mängijaid Mirjam Nikolai. “Mängisime nii pikalt nendega tasavägiselt, aga see on meil sel hooajal muudes mängudes ka probleemiks olnud, et otsustavatel hetkedel jääb kindlusest puudu.”

“Arvan, et pronksimänguks kokkuvõtmine pole meile mingi probleem. Tallinna Ülikool/SK Nord on meie jaoks hea vastane ning läheme kindlasti pronksi saama,” vastas Nikolai homsesse päeva vaatava küsimuse peale.

Naiste pronksimäng algab pühapäeval Narvas algusega kell 11.30 ning karikafinaalis pannakse pall käima algusega kell 14.00.