Naised välismaal | Üprus näitas Portugalis head ründehoogu, Asi oli ookeani taga söödulainel

Anna Gret Asi
Anna Gret Asi — FOTO: nsouthardmedia (Anna Gret Asi Instagram)

Eesti parimatest naiskorvpalluritest käisid uue kalendriaasta esimesel nädalal päris mitmed väljakul suisa kahel korral ning saadi tunda nii võidurõõmu kui kaotusekibedust. Individuaalselt paistsid silma Portugalis heas ründehoos olnud Greeta Üprus ning USA üliõpilasliigas mõnusal söödulainel olnud Anna Gret Asi.

POOLA

Mailis Pokk ja Poznan (6-8) alustasid uut kalendriaastat kahjuks kahe kaotusega, kui esmalt saadi nädala keskel 72:87 kaotus Gorzow Wielkopolski (12-2) naiskonnalt.

Eestlanna kogus 23 minutiga 4 punkti (kahesed 2/6, kolmesed 0/4), 5 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Poznani edukaim oli 24 punkti ja 11 lauapalli kirja saanud Agnieszka Skobel, Jovana Popovic lisas 19 silma ja 5 lauapalli. Võitjate resultatiivseim oli Chloe Bibby 24 punkti ja 8 lauapalliga, Weronika Telenga panustas 19 silma ja 5 lauapalli.

Pühapäevases mängus pidi Poznan tunnistama võõrsil Lublini (9-5) paremust numbritega 76:52.

Algviisiklasena platsile jooksnud Pokil oli raske viskepäev, kui tema arvele kogunes 4 punkti (kahesed 2/7, kolmesed 0/4), 2 lauapalli, 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Poznani edukaim oli 17 punkti ja 6 lauapalli kirja saanud Jovana Popovic, Mikayla Vaughn panustas 12 silma ja 10 lauapalliga. Võitjate poolel kogus Kylee Shook 16 punkti ja 12 lauapalli, Elin Gustavsson tõi 15 silma ja 9 lauapalli.

31-aastane Pokk on nüüd 14 liigamänguga Poolas kogunud keskmiselt 29,8 minutit, 11,3 punkti, 3,9 lauapalli ja 2,1 resultatiivset söötu. Eestlanna visketabavus on olnud kahepunktialast 41% ning kolmesejoone tagant 50,9%.

Järgmise kohtumise peab Poznan juba 3. jaanuaril, kui kodusaalis võõrustatakse liigatabeli teist Gorzow Wielkopolski (10-2) naiskonda.

PRANTSUSMAA

Maaja Bratka ja Champagne Basket (5-6) on Prantsusmaa esiliigas hetkel 8. kohal. Uue aasta esimesel nädalal neil liigamängu ei olnud ning järgmisena sõidab Champagne Basket alles 13. jaanuaril külla tabelis täpselt nende taga paiknevale Feytiat' (4-7) naiskonnale, kes sel nädalal sai juurde kaotuse.

31-aastane Bratka on 11 liigakohtumises teeninud keskmiselt 25 mänguminutit ning kogunud selle ajaga 7,8 punkti, 4 lauapalli ja 0,7 vaheltlõiget. Eestlanna on kahepunktiviskeid tabanud 44,8- ja kolmeseid 39,1-protsendiliselt.

PORTUGAL

Greeta Üprus ja Ferragudo (3-12) pidid Portugali kõrgliigas uut aastat alustama kahe kaotusega. Esmalt jäädi alla Madeira CAB (4-11) naiskonnale, kellele anti võõrsil küll korralik lahing, aga kaotati lõpuks 83:88.

Eestlanna viskas 37 mänguminutiga oma selle hooaja punktirekordi 20 silma (kahesed 2/5, kolmesed 4/10, vabavisked 4/6) ja kerkis selles arvestuses oma tiimi paremuselt teiseks. Lisaks sellele sai Üprus protokolli kirja 8 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike, ühe viskeblokeeringu, ühe pallikaotuse ja 5 isiklikku viga.

Ferragudo edukaimana tõi Vania Sengo 29 punkti ja hankis 11 lauapalli, Evelyn Ovner panustas 14 silma ja 9 lauapalliga. Võitjate poolel kogus Gabrielle Crawford 18 punkti ja 11 lauapalli, Maelys Martinet tõi 18 silma, 6 lauapalli ja 8 söötu ning Sila Finau panustas kolmikduubliga 15 punkti, 10 lauapalli ja 10 korvisöötu.

Pühapäeval teenis Ferragudo aga oma selle hooaja kolmanda võidu, kui võõrsil alistati teine Madeira klubi CDEFF (4-12) numbritega 83:79. Kahjuks Portugali naiste liiga kodulehele statistika selle kohtumise kohta veel jõudnud pole.

29-aastane Üprus on Portugali kõrgliigas kümme kohtumisega kirja saanud keskmiselt 34,2 minutit, 13,4 punkti, 5,6 lauapalli, ühe resultatiivse söödu ja 0,9 vaheltlõiget. Kahepunktiviskeid on eestlanna tabanud 44,4- ja kolmeseid 39,1-protsendiliselt.

Järgmisena võõrustab Ferragudo naiskond 20. jaanuaril CPN-i (6-8) tiimi.

ROOTSI

Marta Eleri Jaama ja Södertälje (10-0) naiskond alustasid uut kalendriaastat juba 3. jaanuaril, kui võõrsil mängiti 90:84 üle Uppsala (7-4).

Noor eestlanna viibis väljakul 5 minutit ning ainsa asjana läks protokolli kirja üks pallikaotus. Södertälje edukaim oli 23 punkti, 13 lauapalli ja 9 korvisöötu kogunud Klara Lundquist, Louice Halvarsson tõi 23 silma ja 6 lauapalli ning Tegan Graham panustas 18 punkti ja 9 sööduga.

18-aastase eestlanna keskmised näitajad on kümne kohtumisega olnud 10,1 minutit, 1,5 punkti, 1,7 lauapalli ja 0,6 viskeblokeeringut. Jaama kahepunktivisete tabavus on olnud 38,5% ja kolmepunktivisete tabavus 20%.

Södertälje peab algaval nädalal kaks kohtumist, kui esmalt võõrustatakse 10. jaanuaril Marki (3-6) naiskonda ning 13. jaanuaril sõidetakse külla liiga viimasele Visbyle (1-10).

SAKSAMAA

Eesti koondislane Tea Adams ja tema koduklubi Leverkusen (2-11) said Saksamaa kõrgliigas järjekordse kaotuse, kui 6. jaanuaril jäädi 42:85 alla liiga liidrile Kelternile (12-2). Eesti juurtega Adams protokolli kantud ei olnud ja väljakul ei käinud.

24-aastase Adamsi keskmised näitajad senise 10 mänguga on olnud 8,3 punkti, 2,7 lauapalli ja 1,7 resultatiivset söötu. Kahepunktivisete tabavuseks on olnud 43,1% ja kolmestel 30,4%.

Eelmises koondiseaknas oma Eesti koondise debüüdi teinud Adamsi tiim on liigatabelis 12 naiskonna hulgas viimasel real. Järmises mängus kohtutakse 14. jaanuaril Hannoveriga (8-5).

USA, NCAA I divisjon

Anna Gret Asi ja Oklahoma State Cowgirls (9-5) alustasid uut aastat kahe väärt võiduga, kui esmalt saadi 68:61 jagu UCF-i (9-4) naiskonnast. 21-aastane Asi mängis kõik 40 minutit ning kogus selle ajaga 16 punkti (kahesed 4/6, kolmesed 1/9, vabavisked 5/6), ühe lauapalli, 7 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike, 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Nädala teises kohtumises alistati 67:59 üleriigilises reitingus 23. kohal olev TCU (14-2). Asi oli platsil 35 minutit ning tõi 9 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/5, vabavisked 2/4), 3 lauapalli, 6 resultatiivset söötu, 3 vaheltlõiget, ühe viskeblokeeringu, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Anna Gret Asi selle hooaja senised keskmised näitajad on 14 kohtumisega 31,9 minutit, 14,2 punkti, 3 lauapalli, 4,1 korvisöötu ja 1,5 vaheltlõiget. Visketabavus väljakult on eestlannal olnud 44,4%, sealhulgas kolmesejoone tagant 36%.

Marie Anette Sepp ja University of Albany (13-2) jätakasid samuti võidusoonel kui nende võiduseeria pikenes üheksale matšile. Esmalt saadi 69:50 jagu Bryanti (7-8) nimelisest ülikoolist ning seejärel 77:36 NJIT (8-6) naiskonnast. 21-aastane Sepp naiskonna eest väljakul ei käinud.

Anete Elisabeth Adler ja Boston University (10-3) said samuti juurde kaks võitu, kui 62:51 mängiti üle Navy (4-9) ja 62:55 alistati Lafayette (6-7). Detsembris vigastada saanud 20-aastane eestlanna kummaski kohtumises kaasa ei löönud.

Johanna Eliise Tederi kodunaiskond Washington State (11-4) alustas uut aastat kaotusega, kui 65:74 jäädi alla üleriigilises pingereas 8. kohal paiknevale Stanfordile (13-1). 23-aastane eestlanna jätab jalaprobleemide tõttu tänavu kogu hooaja vahele.