Reklaam sulgub sekundi pärast

Nädal Paf Eesti – Läti korvpalliliigas: kel jagub lõpuspurdiks rohkem võidutahet, jõudu ja terveid mängumehi?

Riia VEF, BK Ventspils ja BC Kalev/Cramo konkureerivad kõrgema koha pärast põhiturniiril, nende seljataga püüavad meeskonnad tagada piletit play-off mängudele.

Riia VEF hoiab turniiritabelis 20 võidu ja kahe kaotusega liidrikohta. Läti esiklubi on alla jäänud oktoobris Pärnu Sadamale ja kaks nädalat tagasi BK Ventspilsile.

BC Kalev/Cramo võõrustab neljapäeval Kalevi spordihallis lähirivaali BK Ventspilsi. 10. veebruaril samuti Tallinnas peetud kohtumises jäi peale Läti meeskond 76:68. Turniiritabelis lahutab BK Ventspilsi ja BC Kalev/Cramot kaotuste arv – esimesel on kaks ja teisel neli. Võite on võrdselt 17.

Pärast VTB Ühisliigast lahkumist seoses Venemaa sõjalise agressiooniga Ukrainas saavad BC Kalev/Cramo korvpallurid täiel määral keskenduda Paf Eesti – Läti korvpalliliiga matšidele. Katseajal olnud USA tagamängijast Isaiah Cousinsist loobuti.

Vormi tuleb sättida kolmel võistluse soosikul juba aprilli alguses Riias peetavaks Paf Eesti – Läti korvpalliliiga finaalturniiriks.

TalTech/OPTIBET-i korvpallurid on jätkanud pärast Mikk Jurkatamme ja Sten Soku välisklubisse siirdumist sitkelt. Konkurents KK Viimsi/Sportlandi meeskonnaga neljanda ja viienda koha pärast tõotab pakkuda kamaluga põnevust.

6.–8. koha pärast jagelevad BK Ogre, Pärnu Sadam ja AVIS UTILITAS Rapla.

Võimalus jõuda põhiturniiril kaheksa parema hulka ja play-off mängudele kannustab Tartu Ülikool Maks & Mooritsa meeskonda. Nikolajs Mazursi hoolealused, kes on võitnud viimasest kuuest Paf Eesti – Läti korvpalliliiga kohtumisest viis ja asuvad AVIS UTILITAS Rapla meeskonnast vaid võidu kaugusel, võõrustavad laupäeval

TalTech/OPTIBET-i.

Tartlaste viimasest viiest mängust neli peetakse kodusaalis. Vaid liidri Riia VEF-iga kohtutakse Lätis.

Ülikooliesindusse toob küllap suure annuse energiat põhitegija Märt Rosenthal, kelle osaga 2023. aasta maailmameistrivõistluste valikmängudes Poola koondisega jäi Eesti rahvusmeeskonna peatreener Jukka Toijala igati rahule. Rosenthal on osalenud kõigis 21 kohtumises, tema keskmised statistilised näitajad on 10,3 punkti, 4,1 lauapalli ja 3,5 resultatiivset söötu.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsaga liitus ülikooli korvpallikoolis sirgunud Saimon Sutt, kelle hooaeg AVIS UTILITAS Rapla meeskonnas jäi seljavigastuse tõttu pooleli. Mänguväljakule Sutt ei tule, vaid keskendub taastusravile.

Sutt ütles meeskonna Facebooki lehel: “Tartu on mu kodulinn ja klubi oli nõus mind enda tiiva alla võtma ning abiks olema. Tartus on ka väga head võimalused taastusraviks ja arstiabiks. Mu prioriteet on ennast terveks ravida ja siis meeskonda võimalikult palju veel see hooaeg aidata.”

AVIS UTILITAS Raplal on ees seitse mängu ehk kahe võrra rohkem kui tartlastel. Samas tuleb peatreener Lluis Riera hoolealustel jõudu katsuda kõigi kolme soosikuga. Ülejäänud neljas kohtumises vajavad nad küllap võite, et tagada koht play-off-turniiril.

Tagumise poole meeskonnad püüavad esiotsa esindustele meelehärmi valmistada. Samal ajal tuleb Rakvere Tarval ja Tallinna Kalevil jõuvaru koondada Paf Korvpalli Meistriliiga põhiturniiriks, mille põhjal selguvad play-off mängude vastasseisud veerandfinaalides.

MÄNGUDE AJAKAVA

Kolmapäev, 2. märts

Kell 19.00: Rakvere Tarvas – BK Ventspils

Kell 19.00: Riie VEF – Läti Ülikool

Neljapäev, 3. märts

Kell 19.00: BC Kalev/Cramo – BK Ventspils

Laupäev, 5. märts

Kell 17.00: BK Liepāja – Pärnu Sadam

Kell 17.00: Tartu Ülikool Maks & Moorits – TalTech/OPTIBET

Pühapäev, 6. märts

Kell 16.00: Valmiera GLASS VIA – Rakvere Tarvas

Kell 17.00: KK Viimsi/Sportland – AVIS UTILITAS Rapla

Kell 17.00: Läti Ülikool – Tallinna Kalev

Kell 17.00: BC Kalev/Cramo – BK Ogre