Reklaam sulgub sekundi pärast

Müügile tulid Tartus toimuva Ilmar Kullam 100 turniiri piletid!

12.-14. augustil jooksevad Tartu Ülikooli spordihoones väljakule Eesti, Belgia ja Bosnia ja Hertsegoviina meeste rahvuskoondised, kui Ilmar Kullami 100. sünnipäeva auks toimub Tartus kolme meeskonna vaheline turniir.

Foto: Hendrik Osula

Eesti meeste korvpallikoondis võõrustab augusti keskpaigas Tartu Ülikooli spordihoones FIBA Euroopa ränkingu edetabelis 19. positsioonil asuvat Belgia ning 24. positsioonil paiknevat Bosnia ja Hertsegoviina rahvuskoondiseid. Tegemist on kõigi kolme meeskonna jaoks kontrollturniiriga enne septembris algavat FIBA EuroBasket 2022 finaalturniiri.

 

Belgia rahvuskoondisest

 

Belgia rahvuskoondis kindlustas endale hiljuti FIBA World Cup 2023 Qualifiers mängude raames edasipääsu teise ringi (4 võitu, 2 kaotust), kui ühte alagruppi kuuluti Läti, Serbia ja Slovakkiaga. Sealhulgas alistati kahel korral Serbia koondis 73:69 ning 74:73.

 

Belgia rahvuskoondise liidrite hulka MM-valikmängude raames kuulusid 28-aastane mängujuht Retin Obasohan (Hapoel Jerusalem), kes kuues peetud mängus viskas keskmiselt 15 punkti ning andis 3.2 resultatiivset söötu. Oma panuse andsid Belgia edasipääsuks teise ringi ka Ismael Bako (Baxi Manresa) ning Valencia eest klubikorvpalli mängiv Sam Van Rossom, kes küll mõned päevad tagasi teatas koondisekarjääri lõppemisest.

 

FIBA EuroBasket 2022 finaalturniiril kuulub Belgia rahvuskoondis ühte alagruppi Montenegro, Gruusia, Hispaania, Bulgaaria ja Türgiga.

 

Bosnia ja Hertsegoviina rahvuskoondisest

 

Sarnaselt Eestile ja Belgiale kindlustas Bosnia rahvuskoondis endale koha FIBA World Cup 2023 Qualifiers mängude teises ringis (3 võitu, 3 kaotust), kui ühte alagruppi kuuluti Leedu, Tšehhi ja Bulgaariaga. 

 

Bosnia ja Hertsegoviina liidriteks MM-valikmängudeks olid 30-aastane Prantsusmaal Nanterre 92 meeskonnas klubikorvpalli mängiv suur äär Miralem Halilovic ning Real Madridi huviorbiidis olev 23-aastane Dzanan Musa, kelle viimase sekundi viskega Bulgaaria vastu kindlustas Bosnia endale kohal MM-valikmängude teises ringis. Lisaks kuulub Bosnia koondise nimekirja möödunud hooajal NBA-s keskmiselt 15 punkti visanud ning 11.1 lauapalli võtnud Jusuf Nurkic.

 

FIBA EuroBasket 2022 finaalturniiril kuulub Bosnia rahvuskoondis ühte alagruppi Saksamaa, Ungari, Sloveenia, Leedu ja Prantsusmaaga.

 

Piletid Eesti - Belgia mängule soeta SIIT!

Piletid Belgia - Bosnia ja Hertsegoviina mängule soeta SIIT!

Piletid Bosnia ja Hertsegoviina - Eesti mängule soeta SIIT!