Korvpalli Meistriliiga finaalseeria teises kohtumises aIistas Pärnu Sadam võõrsiI 69:68 Tartu Ülikool Maks & Mooritsa ning asus seeriat 2:0 juhtima.

Võitjate resultatiivsemad olid Mihkel Kirves 17 ja Robert Valge 15 punktiga. Kaotajate parimad oIid Braxton Huggins 29 ja Emmanuel Wembi 18 siImaga.

Võiduviset näeb SIIT

Statistika – vaata SIIT

ENNE KOHTUMIST: Korvpalli Meistriliiga ütlemata põnev hooaeg jätkub täna finaalseeria teise mänguga, kui Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustab Pärnu Sadama meeskonda. Seeria esimese kohtumise võitsid pärnakad enam kui 1400 pealise publiku ees 93:88.
Pärnakad mängisid kodusaalis maha 22-punktilise eduseisu, kui Tartu tegi kolmandal mänguperioodil võimsa tagasituleku. Otsustaval neljandikul jõudsid tartlased ka viigini, kuid kodupubliku ees mänginud Pärnu suutis võidust siiski kinni hoida.

Pärnul oli külmetushaigusega puudu põhimängija Mihkel Kirves ja kohtumise alguses sai vigastada ka mängujuht Alterique Gilbert. „Sellise publikuga adrenaliini pealt panedki,” põhjendas Rannula hoolealuste head algust.

„Teisel poolajal kadus jalgadest jõud ära ja hakkasime Al-ist puudust tundma. Kohati kadus kontroll rünnaku üle ära. Peame asjad üle vaatama ja paanikat vältima,” sõnas Heiko Rannula mängujärgselt Delfi Spordile.

Tartu peatreener Nikolajs Mazurs oli pärast mängu ülimalt morn. Erinevalt Pärnust said neil kaasa teha kõik põhimängijad, aga ometi kaevati endale esimesel poolajal sügav auk.

„Finaalides ei tohi selliseid pallikaotusi teha,” viitas Mazurs esimesele veerandile, kus Tartu pistis palle otse vastaste kätte. Külalised tegid esimesel veerandil kaheksa pallikaotust. Hiljem suudeti mänguvahendit paremini enda käes hoida, lõpuks oli pallikaotuste arv 14.