Matthias Tass sõlmis kaheaastase lepingu Itaalia kõrgliigaklubiga

Tass
St. Mary's forward Matthias Tass goes down in front of UCLA cheerleaders during the first half of a second-round NCAA college basketball tournament game against UCLA, Saturday, March 19, 2022, in Portland, Ore. (AP Photo/Craig Mitchelldyer)

Matthias Tass sõlmis kaheaastase lepingu Itaalia korvpalli kõrgliiga meeskonna Aquila Basket Trentoga.

Trento teatas lepingu sõlmimisest 23-aastase ja 208 cm pika Eesti keskmängija Matthias Tassiga. Järgmise hooaja veedab eestlane aga laenul. 

Viimasel neljal hooajal mängis Tass NCAA-s, St ‘Mary Gaelsi meeskonnas, kus viimasel aastal sai kirja 12,6 punkti, 6,1 lauapalli ja 2,1 korvisöötu mängu kohta.

“See on investeering tulevikku. Matthias on mängija, kellele me tahame tulevikus panustada. Me usume, et ta suudab tänu oma kvaliteedile mõlemal poole väljakut ja füüsiliste võimete ennast kehtestada ja areneda,” kommenteeris Trento klubi treener Lele Molin klubi pressiteate vahendusel.

 

Matthias Tass on sel suvel kaasatud Eesti korvpallikoondise koosseisu, kes valmistub EM-finaalturniiriks. Näiteks kontrollkohtumistes Leedu vastu kogus ta vastavalt 14 punkti ja 4 lauapalli ning 11 silma, 10 lauapalli ja 6 resultatiivset söötu.