MÄNGUPÄEV! Eesti meeste korvpallikoondis kohtub täna MM-valiksarjas Iisraeliga

3sport

Eesti meeste korvpallikoondis peab täna 2023. aasta MM-valiksarjas teise kohtumise, kui Saku Suurhallis minnakse vastamisi Iisraeliga. Otseülekanne algab kell 18.50 ning on nähtav kanalitel TV3 Sport 2 ja TV6.

Korvpallikoondis alustas MM-valiksarja neljapäeval vägeva võiduga Saksamaa üle (69:66). Eesti koondise eest tõid selles kohtumises parimatena Kristian Kullamäe ja Kaspar Treier 15 ning Siim-Sander Vene 14 punkti. Saksamaa eest tegi meile enim pahandust 21 punkti visanud Christian Sengfelder.

Eesti ja Saksamaa mängu tipphetked:

Iisrael alustas valikturniiri sammuti võiduga, kui koduväljakul mängi 69:61 üle Poola koondis. Võidumängus olid Iisraeli suurimad punktitoojad Tomer Ginat 15 ja Guy Pnini 14 punktiga.

Võrreldes valikturniiri avamatšiga, kus alistati Poola koondis, on Iisrael täiendanud esindustosinat kahe Euroliiga klubi Tel-Avivi Maccabi korvpalluriga. Riigi liiderklubist liitusid meeskonnaga 183 cm pikkune tagamängija John DiBartolomeo ja 208 cm pikkune ääremängija Roman Sorkin.

”Üks on hea viskaja, teine toob lisajõudu korvi alla,” lausus Toijala. ”Neil pole olnud Euroliiga mängudes suur roll, aga nad teevad peaaegu igal nädalal kaasa kõrgetasemelises mängus, milleks vajalikud individuaalsed oskused on olemas.”

Hetke tabeliseis D-alagrupis:

 

Eesti koondise koosseisus tehti üks muudatus – Joonas Riismaa asemel tuleb 12 korvpalluri hulka Jaan Puidet. Treeningutel osalenud Kregor Hermet jääb ka seekordset mängu vaatama.

Eesti koondisesse kuuluvad kohtumises Iisraeliga: tagamängijad Kristian Kullamäe, Märt Rosenthal, Martin Dorbek, Rain Veideman, Jaan Puidet ja Mikk Jurkatamm, ääremängijad Siim-Sander Vene, Henri Drell, Kaspar Treier ja Kristjan Kitsing ning keskmängijad Rauno Nurger ja Henri Veesaar.

Koondise pesamuna Henri Veesaare vägev viskeblokeering Saksamaa vastu:

Eesti Vabariigi Valitsus otsustas neljapäeval, et koroonaviirusest põhjustatud piirangute ajal lubatakse pühapäevasele mängule kui ülekaaluka ühiskondliku huviga üritusele 3360 pealtvaatajat.

”Islandi vastu mängides oli tuhat, Leedu ja Lätiga kohtudes paar tuhat pealtvaatajat,” lausus Toijala. “Nüüd tuleb rohkem. See annab noorele võistkonnale tuge ja on tähtis. Loodame, et saame kõik koos teha ilusa korvpalliõhtu ja suudame anda endast parima.”

 

 

 

Kommentaarid puuduvad