Mailis Pokk kerkis Prantsusmaal võidumängus üleplatsinaiseks, Lassi koduklubil on käimas raske seeria

mailis pokk
mailis pokk — FOTO: Siim Semiskar

Euroopas mängivatest Eesti naiskorvpalluritest kerkis eelmisel nädalal tähelepanu keskpunkti Mailis Pokk, kes tegi Prantsusmaa esiliigas Champagne Basketi võidumängus oma selle hooaja parima esituse.

Hispaania kõrgliigas ja Eurocupis mängiva Kadri-Ann Lassi kodunaiskonnal IDK Euskotrenil on aga käsil kurb seeria, vahendab basket.ee

Kadri-Ann Lass ja IDK Euskotren pidasid eelmise nädala esimese mängu neljapäeval Eurocupi sarjas, kus jäädi Tšehhis 71:79 alla Brno naiskonnale, keda kodusaalis novembri alguses võideti 91:80.

Avaviisikus platsile pääsenud Lass tõi 26,5 minutiga 3 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 1/3), 4 lauapalli (neist 3 ründelauast) ja 2 resultatiivset söötu ning tegi ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga.

Enne viimast vooru on IDK Euskotrenil ja Brnol Eurocupis K-alagrupis võrdselt üks võit ja neli kaotust, kuid Lassi koduklubi on täna omavaheliste mängude korvide vahele kõrgemal ehk kolmandal kohal.

Nädala lõpus said Lass ja IDK Euskotren (4-7) Hispaania naiste kõrgliigas võõrsil 63:69 (18:12, 15:16, 8:20, 22:21) kaotuse Estudiantese (5-6) naiskonnalt.

Vahetusest sekkunud Lass kogus 24 minutiga 2 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 0/1), 5 lauapalli, 4 resultatiivset söötu. ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Lassi klubil on kahes sarjas nüüd käsil kaheksamänguline kaotusteseeria. Mõõn on võimalik lõpetada kolmapäeval kodusaalis Eurocupi mänguga BLMA vastu, kellele võõrsil kaotamisest see kurb seeria 10. novembril alguse sai.

Prantsusmaa naiste esiliigas sai Champagne Basket (4-4) võidulisa, kui kodusaalismängiti 72:63 (20:9, 10:20, 22:16, 20:18) üle Aulnoye (3-5) naiskond.

Oma selle hooaja parima mängu tegi Mailis Pokk, kes algviisiklasena kogus 30 minutiga üleplatsinaisena 21 punkti (kahesed 6/9, kolmesed 3/4), 8 lauapalli, 5 resultatiivset söötu, ühe viskeblokeeringu, 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Samuti avaviisikusse usaldatud Maaja Bratka tõi 28 minutiga 7 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 1/2), 3 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe vaheltlõike, 4 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Islandi naiste kõrgliigas jätkus kahjuks Greeta Üpruse ja Reykjaviki IR-i (0-12) kaotusteseeria, kui kodusaalis jäädi kolmapäeval alla tabeliliidrile Keflavikile (11-1) 63:75 (20:23, 14:18, 13:19, 16:15).

Algviisiklasena 35 minutit mänginud Üprus kogus IR-i resultatiivseimana 19 punkti (kahesed 2/6, kolmesed 3/10, vabavisked 6/7), 8 lauapalli, 2 vaheltlõiget, 2 pallikaotust ja ühe isikliku vea.

Üprus ja IR tegid nädala lõpus ühe mängu veel, kui karikasarjas kohtuti Stjarnaniga ning kaotati 84:92 (18:15, 22:17, 19:31, 25:29).

Üprus sekkus sel korral pingilt ning sai 33 minutiga kirja 18 punkti (kahesed 3/16, kolmesed 6/12, vabavisked 3/4), 13 lauapalli, 2 vaheltlõiget, ühe viskeblokeeringu, 5 pallikaotust ning 3 isiklikku viga.

NCAA

Johanna Eliise Tederi kodunaiskond Washington State Cougars sai eelmisel nädalal võidu ja kaotuse. Kolmapäeval kohtuti võõral väljakul Portland Pilotsiga, kellest oldi paremad 69:63. Teder viibis platsil 29 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 13 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 3/7), üks vaheltlõige, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Pühapäeval aga mängiti võõrsil Washington Huskiesiga, kellele kaotati 66:82. Seejuures oli tegemist Washington State'i hooaja esimese konverentsisisese mänguga. Teder sai 17 minutiga kirja 3 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 1/3), ühe resultatiivse söödu, ühe viskeblokeeringu, ühe vaheltlõike, 2 pallikaotust ja ühe isikliku vea. Senipeetud üheksas kohtumises on Teder pääsenud väljakule keskmiselt 24 minutiks, visanud 9,1 punkti, hankinud 1,7 lauapalli ja andnud 2,2 resultatiivset söötu.

Kokku on Washington State'il nüüd seitse võitu ja kaks kaotust.

Teisipäeval käis väljakul Anna Gret Asi, kelle naiskond Oklahoma State Cowgirls alistas kodus Loyola Marymount Lionsi 86:65. Asi sai mänguaega 22 minutit, mille jooksul viskas ta 7 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/3), hankis 2 lauapalli, jagas 5 resultatiivset söötu ja tegi ühe pallikaotuse. Eestlanna on tänavu keskmiselt 10 mängus toonud 15,3 minutiga 4,9 punkti, 1,9 lauapalli ja 2,9 resultatiivset söötu.

Oklahoma State jätkab hooaega kaheksa võidu ja kahe kaotusega.

Kaks võitu sai läinud nädalal kirja Anete Elisabeth Adleri naiskond Rhode Island Rams, kes alistas kolmapäeval kodus Hartford Hawksi koguni 88:34 ja pühapäeval võõrsil Quinnipiac Bobcatsi 63:55.

Adler tegi kaasa vaid esimeses kohtumises. Eestlanna 3 mänguminuti jooksul kätt valgeks ei saanud (kahesed 0/2), kuid võttis ühe lauapalli. Sel hooajal kuues mängus väljakule saanud Adler on keskmiselt 5,8 minutiga saanud kirja 1,3 punkti, 0,7 lauapalli ja 0,3 korvisöötu.

Rhode Island on sel hooajal võitnud üheksa ja kaotanud vaid ühe kohtumise.

Marie Anette Sepa kodunaiskond Albany Great Danes sai eelmisel nädalal võõrsil võidu ja kaotuse. Kui teisipäeval alistati kindlalt 73:45 Dartmouth Big Green, siis laupäeval jäädi 62:74 alla Boston College Eaglesile.

Sepp käis väljakul vaid esimeses mängus, kus tema arvele kogunes 2 minutiga üks resultatiivne sööt ja üks isiklik viga. Ühtegi pealeviset eestlanna ei teinud. Tänavu üheksas mängus kaasa teinud Sepp on keskmiselt 4,8 minutiga kogunud 0,3 punkti, 0,6 lauapalli ja 0,3 korvisöötu.

Albany on sel hooajal kogunud viis võitu ja kuus kaotust.