Reklaam sulgub sekundi pärast

LHV Naiste Korvpalli Meistriliigas sepistas Pärnu üllatuse, Audentese SG sai Lätis kaks suurt võitu

Pärnu Spordikool
Pärnu Spordikool — FOTO: Ott Kattel/EKL

LHV Naiste Korvpalli Meistriliigas peeti lõppeval nädalal taaskord kolm kohtumist ning rõõm on tõdeda, et kaks nendest kujunesid väga mõnusalt põnevateks ning tabeliseisu arvestades sündis ka üks päris korralik üllatus ning üks üllatus jäi napimast napimalt toimumata.

Selle üllatustulemuse sepistas kohe nädala alguses teisipäeval Pärnu Spordikool (5-10), kes oli kodusaalis 64:59 üle neist tabelis mitu kohta kõrgemal asuvast Rapla Korvpallikoolist (8-6). Pärnu naiskond oli sel korral korvi all võimsam, kui kolmesekundi alast toodud punktide arvestuses oldi paremad 38:18.

Jessica Ristimets kogus võitjate resultatiivseimana 12 punkti, 5 vaheltlõiget ja 2 viskeblokeeringut, Hiie Vent sai kirja 11 silma ja 7 lauapalli, Katariina Rõngelep panustas 10 punkti, 9 lauapalli ja 5 korvisööduga ning Mariann Sulg hankis 7 silma kõrvale 16 lauapalli ja tegi 3 vaheltlõiget.

Rapla poolel viskas Katarina Tamm 17 punkti ning sai kirja veel ka 9 lauapalli ja 3 vaheltlõiget. Samuti 17 silma peale jõudis välja ka Kadri Kruusimägi, kes lisaks hankis ka 5 lauapalli. Rapla mängis ilma oma ühe liidri Lisandra Vetesinata.

Kolmapäeval sõitis liiga liider Audentes/Tallinna Ülikool (14-0) külla Keila Basketile (3-11) ning teenis tabelisse juurde suure 104:44 võidu. Põhiturniiri kaotuseta jätkav Audentes oli vastasest üle igas elemendis.

Kaheksakesi mängul olnud Audentes/Tallinna Ülikooli poolel viskas kuus naist kahekohalise punktisumma, resultatiivseimana kogus Laina Mesila-Kaarmann 23 silma ja 13 lauapalli. Ellen Anett Põldmaa lisas 20 punkti ja 5 korvisöötu, Trine Kasemägi arvele jäi 18 silma ja 10 lauapalli, Jane Svilberg viskas 17 punkti, Eliise Pajumets lisas 10 punkti ja 8 söötu, Mailian Elisabeth Matsina arvele kanti samuti 10 silma ning Liis Karask kogus 4 punkti kõrvale 10 korvisöötu ja 4 vaheltlõiget.

Keila Basketi poolel kerkisid esile Anni Sild 12 punkti ja 7 lauapalli, Kristel Talv 12 silma ja 3 lauapalli ning Liis Sild 10 punktiga. Kaili Tammeveski ja Merli Mölder hankisid kumbki 7 lauapalli.

Nädala viimases matšis pidasid põnevusetenduse TalTech BS/Siili PK/TSK (0-15) ning Tartu Ülikool (6-9) ning liiga viimasel jäi ülinapilt puudu, et oleks teenitud hooaja avavõit. Ka kohtumise statistikat vaadates hakkab silma, et naiskonnad olid tol õhtul väga võrdsed, kuna üheski elemendis ei suutnud kumbki vastasest selgelt parem olla.

Tartlannade kangelannaks kerkis lõpuks 19 punkti, 11 lauapalli ja 3 vaheltlõikega kaksikduubli kirja saanud Triin Juurik, Tatjana Drozdova panustas 10 silma, 5 lauapalli ja 4 korvisööduga, Ester Liiva viskas 9 punkti ja sai kätte 4 lauapalli ning Viktoria Kisseljova arvele kirjutati 6 silma, 4 lauapalli, 8 resultatiivset söötu ja 3 vaheltlõiget.

Neljanda veerandi keskel korraks kahe punktiga ka juhtima saanud TalTech BS/Siili PK/TS poolel säras võimsa kaksikduubliga Lisa Sirgi, kelle arvele jäi 22 punkti, 13 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, 3 vaheltlõiget ja 3 blokki, Emma-Mia Küttis kogus 15 silma ning Isabella Raiendik hakis 2 punkti kõrvale 14 lauapalli, jagas 5 söötu ning pani vastaste visetele 2 kulpi.

LHV Naiste Korvpalli Meistriliiga põhiturniiri lõpuni jääb naiskondadel veel üks-kaks kohtumist ning põhiturniir peaks praeguse ajakava kohaselt läbi saama märtsi keskpaigaks. Põhiturniiri kaks paremat tiimi saavad otse veerandfinaali ning veerandfinaalist liitub võistlusega ka seni Läti liigas pallinud Audentese Spordigümnaasiumi naiskond.

Algaval nädalal peetakse kokku viis mängu ning maiuspalaks on laupäeval RING Sport&saunad pallisaalis toimuv TSA/Cityteed (12-1) - Audentese/Tallinna Ülikool (14-0) omavaheline heitlus, millega pannakse tõenäoliselt paika põhiturniiri võitja. Oktoobri keskel peetud esimese omavahelise matši võitis Audentes 71:59.

Läti naiste korvpalliliiga teises divisjonis osalev Audentese Spordigümnaasium (6-9) teenis lõppeval nädalal tabelisse kaks suurt võitu ning on hetkel nautimas neljamängulist võitudeseeriat.

Neljapäeval saadi 87:32 jagu Riia Tehnikaülikooli (3-13) naiskonnast ning naiskonna resultatiivseimana viskas Sille-Liis Mölder 22 punkti, hankis 5 lauapalli, jagas 6 korvisöötu ning tegi 5 vaheltlõiget. Keandra Koorits sai kirja 20 punkti, 5 lauapalli ja 6 blokki ning Marleen Mikiver lisas 11 silma.

Laupäeval purustati tulemusega 101:62 seni väga hästi esinenud RSU-2 naiskond (12-3) ning selles kohtumises oli Keandra Koorits väga lähedal kolmikduublile, kui sai kirja 24 punkti, 14 lauapalli ja 8 vaheltlõiget. Maria Vasar panustas 19 silma, 5 söödu ja 3 vaheltlõikega ning Sille-Liis Mölder viskas 18 punkti, jagas 5 resultatiivset söötu ja tegi 3 vaheltlõiget.

Audentese Spordigümnaasiumi järgmine kohtumine on praeguse ajakava järgi plaanis 7. märtsil, kui kohtutakse uuesti Riia Tehnikaülikooliga (3-13). Põhiturniiri viimased kaks matši on eestlannadel planeeritud 15. ja 16. märtsile, kui mõlemal päeval mängitakse BJBS Riia juunioride teise tiimiga (6-7).