Reklaam sulgub sekundi pärast

Leedu koondise kaks Euroliigas mängivat korvpallurit jäävad kohtumisest Eestiga eemale

Zalgirise mängija surumas palli korvi
Laurynas Birutis palli korvi surumas — FOTO: BC Zalgiris Kaunas Twitter

Eesti meeste korvpallikoondis alustab varsti Euroopa meistrivõistluste valikmänge, kui esmalt minnakse 23. veebruaril võõrsil vastamisi Põhja-Makedooniaga ning seejärel kohtutakse 26. veebruaril Tallinnas Leeduga.

Algsest Leedu koondise nimekirjast on nüüdseks teada, et kaks Kaunase Žalgirise korvpallurit pole Eesti vastu mängima tulemas.

Basketnews.com-i andmetel jäävad esimesest kahest Leedu koondise kohtumisest eemale kaks Kaunase Žalgirise mängumeest. Nendeks on tagamängija Dovydas Giedraitis ja keskmängija Laurynas Birutis.

23-aastasel ja 193 cm pikkusel Giedraitisel on reielihas rebenenud ja ta jääb määramata ajaks väljakult eemale.

See tähendab, et Giedraitis ei saa esindada ka Leedu koondist eelseisvates FIBA ​​EuroBasket 2025 kvalifikatsioonimängudes.

Žalgiris teatas lisaks, et 26-aastane ja 213 cm pikkune Laurynas Birutis, kes valiti nädalavahetusel Kuningas Mindaugase karikavõistluste finaalturniiri MVP-ks, jätab väiksemate terviseprobleemide tõttu samuti koondise esindamise seekord vahele.

Leedu korvpalliliit (LKF) teatas juba, et Birutise asemele võetakse Monbus Obradoiro 22-aastane ja 211 cm pikkune keskmängija Marek Blazevic.

Eesti rahvuskoondise kaks esimest kohtumist on nähtavad nii TV6, kui ka Go3 Sport telekanali vahendusel.

23.02, kell 19.50 Põhja-Makedoonia - Eesti
26.02, kell 18.30 Eesti - Leedu