Läti koondislane sai vigastada ning jääb korvpalli MMilt eemale

Janis Strelnieks number 32
Janis Strelnieks number 32 — FOTO: Kuvatõmmis videost

Eilses korvpalli Meistrite liiga kohtumises sai Ateena AEK tagamängija Janis Strelnieks kolm minutit enne mängu lõppu nii raskelt vigastada, et tema hooaeg on lõppenud.

AEK ja Galatasaray kohtumise lõpus astus süütus olukorras 33-aastane lätlane kuidagi valesti ning viskas ennast koheselt pikali maha. Natuke aega hiljem toimetasid tiimikaaslased ta kahe vahel pingile.

Hilisemad uuringud näitasid lõunanaabrile halvimat stsenaariumi - Strelnieks oli rebestanud Achilleuse kõõlust. Mis ühtlasi tähendab, et ülejäänud hooaeg on läbi ning eemale tuleb jääda ka 2023. aasta FIBA ​​MM-ilt.

Strelnieksile tehti täna MRT, mis kinnitas rasket vigastust.

Lätlane jääb esialgsete prognooside kohaselt väljakult eemale vähemalt kuueks kuuks, mis tähendab hooaja lõppu ja FIBA ​​MM-ilt (25. august - 10. september) eemale jäämist.

AEK eest on Strelnieks sel hooajal kogunud kaheteistkümnes Meistrite liiga kohtumises keskmiselt 14,1 punkti, 1,1 lauapalli ja 3,0 korvisöötu mängu kohta.

Strelnieks pole kunagi FIBA ​​MMil Läti koondisega mänginud. Ta aitas oma riigil kvalifitseeruda 2023. aastal toimuvale korvpalli suursündmusele, kuid peab seda nüüd ise kõrvalt vaatama.

 

Allikas: Basketnews.com