Lassil oli keeruline nädal, Bratka ja Pokk paistsid silma ning Üprus tegi vägeva kaksikduubli

Naiste korvpallis on alanud nädal koondiseakna nädal. Eesti rahvusnaiskond peab kaks EM-valikmängu, kui neljapäeval mängitakse Falirakis Kreekaga ning pühapäeval võõrustatakse Tartus Portugali, kirjutab basket.ee.

-Maaja Bratka | Foto: ChampagneBasket_actu Twitter

Enne seda jõudsid meie Euroopa liigades pallivad naised aga pidada veel ühed liigamängud. USA üliõpilasliigas NCAA käisid möödunud nädalal platsil kolm noort neidu.
Kadri-Ann Lass ja IDK Euskotren alustasid nädalat kolmapäeval, kui peeti naiste Eurocupi selle hooaja neljas alagrupikohtumine. Hispaania klubi pidi kahjuks kodusaalis vastu võtma valusa 70:71 (14:17, 17:13, 10:17, 20:14, 9:10) lisaajakaotuse prantslaste Villeurbanne'i Asvelilt.

Algviisikus platsile jooksnud Lassi jaoks kujunes mäng keeruliseks, kui 24 minutiga jäi tal isiklik punktiskoor avamata (kahesed 0/2, kolmesed 0/3). Küll kogus eestlanna 2 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, ühe viskeblokeeringu ja ühe pallikaotuse.

IDK Euskotreni edukaimaks kerkis Joy Brown 20 punkti ja 10 lauapalliga, Nicole Cardano-Hillary lisas 17 silma ja Maria Espana viskas 16 punkti. Võitjate poolel panustas nimekas prantslanna Marine Johannes 23 punkti ja 9 lauapalliga, Helena Ciak kogus 14 silma ja 8 lauapalli ning Alexia Chartereau 13 punkti ja 6 lauapalli.

Asveli poolt välja toodud kolmikust Ciak ja Chartereau mängisid septembri lõpus Austraalias peetud naiste MM-finaalturniiril veerandfinaali jõudnud Prantsusmaa koondises, Johannes jäi traumaga viimasel hetkel tiitlivõistlustelt eemale.

IDK Euskotrenil on Eurocupis nelja vooru järel kirjas nüüd üks võit ja kolm kaotust.

Laupäeval läks IDK Euskotreni (4-4) naiskonnal tuju kindlasti veel rohkem alla, kui Hispaania naiste kõrgliigas tunnistati tabeliliidri Zaragoza (6-2) suurt 90:48 (23:6, 23:11, 24:14, 20:17) paremust.

Jällegi avaviisikus platsile pääsenud Lass viskas 17 minutiga 2 punkti (kahesed 1/2, kolmsed 0/2) ja hankis 2 lauapalli.

Mariam Coulibaly kogus IDK Euskotreni kasuks 15 punkti ja 12 lauapalli, Joy Brown lisas 11 silma. Zaragoza kasuks viskas Leonie Fiebich 23 punkti ja Imani Tate lisas 21 silma.

---

Prantsusmaa tugevuselt teises liigas pidid kaotusega leppima Maaja Bratka ja Mailis Pokk, kui nende kodunaiskond Champagne Basket (2-4) jäi 52:65 (14:19, 10:11, 13:15, 15:20) alla Feytiat' (5-1) tiimile.

Mõlemad eestlannad alustasid kohtumist avaviisikus. Maaja Bratka kogus 31 minutiga 8 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 0/3, vabavisked 4/4), 8 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, 2 pallikaotust ja 5 isiklikku viga. Mailis Pokk tõi 23 minutiga samuti 8 silma (kahesed 2/4, kolmesed 0/1, vabavisked 4/4) ja 3 lauapalli ning tegi ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Võitjate poolel kogus Alexa Middleton 16 punkti, 8 lauapalli ja 5 söötu, Emily Prugnieres tõi 14 silma ja 10 lauapalli (neist 7 ründelauast) ning Irma Rahmanovici arvele jäi 12 punkti ja 12 lauapalli.

---

Islandi naiste kõrgliigas pidid Greeta Üprus ja Reykjaviki IR (0-10) teist vooru järjest vastu võtma ülinapi kaotuse ning jätkavad hooaega võiduta. Sel korral vannuti kodusaalis 74:76 (19:28, 22:18, 13:14, 20:16) alla Valuri (7-3) naiskonnale.

Eestlanna tegi 37 minutiga võimsa kaksikduubli, kui kogus 22 punkti (kahesed 3/8, kolmesed 4/10, vabavisked 4/7), 14 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe viskeblokeeringu, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

IR-i resultatiivseimana tõi Jamie Cherry 28 punkti ning hankis ka 7 lauapalli, Margret Blondal kogus 10 silma ja 7 lauapalli. Valuri särgis kogus Kiana Johnson 28 punkti ja 12 lauapalli, Asta Grimsdottir lisas 16 sila ja 10 lauapalli ning Dagbjort Karlsdottir viskas 14 punkti.

NCAA

Johanna Eliise Tederi kodunaiskond Washington State Cougars sai reedel hooaja esimese kaotuse, kui jäi Hawaii saartel peetud kohtumises alla BYU Cougarsile 56:65. 32 minutit mänginud Teder viskas naiskonna paremuselt teisena 12 punkti (kolmesed 4/8), võttis ühe lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi 2 isiklikku viga.

Washington State'il on nüüd kirjas kolm võitu ja üks kaotus.

Anna Gret Asi kodunaiskond Oklahoma State Cowgirls käis möödunud nädalal väljakul lausa kolmel korral. Esmalt kohtuti esmaspäeval koduses saalis Oral Roberts Golden Eaglesi naiskonnaga, kes alistati suurelt 103:66. 23 minutit platsil viibinud Asi panustas võitu 6 punkti (kahesed 0/3, kolmesed 2/5), 4 lauapalli, 4 korvisöötu ja 2 vaheltlõiget. Lisaks tegi ta 3 pallikaotust ja 2 viga.

Neljapäeval mängiti võõrsil 73:54 üle Missouri State Lady Bears. Asi viskas 12 mänguminutiga 3 punkti (kolmesed 1/2), hankis ühe lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu ja tegi 3 pallikaotust.

Pühapäeval tuli aga vastu võtta hooaja esimene kaotus, kui kodus Kent State Golden Flashesile napilt 56:59 alla jäädi. Asi pääses seekord väljakule 6 minutiks ja tõi 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/2). Tema kontole jäi ka üks pallikaotus ja viga.

Oklahoma State jätkab hooaega nelja võidu ja ühe kaotusega.

Kahel korral käis eelmisel nädalal platsil Marie Anette Sepp, kelle naiskond Albany Great Danes sai kirja võidu ja kaotuse. Esmalt saadi kolmapäeval võõrsil Navy Midsilt 64:50 võit. Sepp kogus 12 minutiga ühe punkti (kahesed 0/1, kolmesed 0/1, vabavisked 1/2), ühe lauapalli, ühe vaheltlõike ja ühe isikliku vea.

Laupäeval jäädi aga kodus alla Colgate Raidersile 41:55. Sepa naiskonnale oli see hooaja esimene kaotus. Eestlanna 2 minutiga kätt valgeks ei saanud (kahesed 0/1, kolmesed 0/1), tema arvele jäi üks lauapall ja üks isiklik viga.

Albany on nüüd kogunud kolm võitu ja ühe kaotuse.

Anete Elisabeth Adleri naiskond Rhode Island Rams sai napi võidu, kui esmaspäevases mängus alistati kodus 74:72 Providence Friars. Eestlanna väljakul ei käinud. Rhode Islandile oli see ühe kaotuse kõrval teine võit.