Kullamäe: Tore, et Eestist tullakse meie mänge vaatama – see tähendab mulle palju

Kristian Kullamäe
Kristian Kullamäe — FOTO: BC 7bet-Lietkabelis Panevėžys

23-aastane Eesti koondislane Kristian Kullamäe rääkis pikemas intervjuus mängimisest Leedus, hooaja käigust ja eelseisvast EuroCupi kaheksandikfinaalist.

Sel laupäeval kohtuvad Panevėžyse 7bet-Lietkabelise korvpallurid võõrsil BC Wolvesiga ning 12. aprillil EuroCupi kaheksandikfinaali avakohtumises Prantsusmaa meeskonna Paris Basketiga.

Vaatamata kaotusele eurosarja põhiturniiri viimases kohtumises Joventut Badalona vastu lõpetas Lietkabelis A-alagrupi neljanda kohaga ning sai seega kaheksandikfinaalis koduväljaku eelise.

Lietkabelise 23-aastane mängumees Kristian Kullamäe rääkis “kklietkabelis.lt” kodulehele meeskonna vormist, eurosarjast, eelseisvatest kohtumistest ja isiklikest tulemustest.

Teil oli eurosarjas vahepeal kuuemänguline võiduseeria. Milline on meeskonna praegune vorm?

“Olen meie vormiga rahul nii eurosarjas, kui ka koduliigas. Oleme hetkel terved, see annab meile palju – kui kõik on terved, saame täiel rinnal treenida ja mängida. Arvan, et liigume sellel hooajal väga olulisel ajal õiges suunas ja ma ei jõua ära oodata, millal saame seda väljakul näidata.”

Lõpetasite EuroCupi põhihooaja A-alagrupis neljanda kohaga. Kuidas hindate sellist esitust?

“Meil ​​oli eurosarjas päris hea põhihooaeg. Muidugi tahad alati rohkem, aga arvan, et peaksime olema õnnelikud, et suutsime saavutada koduväljaku eelise. Üllatasime paljusid, saades grupis neljanda koha, mis on meie jaoks tohutu saavutus. Ootan väga kaheksandikfinaali ja mängu Pariisi klubi vastu.”

Kui palju mõjutab koduväljaku eelis meeskonna mängu kaheksandikfinaalis Paris Basketballiga?

“Koduväljaku eelis kaheksandikfinaalis on meie jaoks ülimalt oluline. Iga kord, kui mängime kodus Panevėžyses, annab see meile palju lisamotivatsiooni. Meil on palju fänne, atmosfäär on hämmastav, siia tulevatel meeskondadel pole kerge. Usun, et suudame kõik koos järgmisesse ringi pääseda.”

Kuidas hindate isiklikult oma esimest hooaega Leedus mängides?

“Alati tahad rohkem, aga ma olen siinse hooajaga rahul. Mängin kahes suurepärases liigas: EuroCup on ilmselgelt väga kõrgetasemeline liiga, natuke imestasin, et LKL (Leedu korvpalli kõrgliiga) on ka nii tugev liiga, varem ei teadnud ma sellest suurt midagi, aga see hooaeg on näidanud, et ei ole selles liigas kerged mänge. See kogemus on mulle pärast hooaegasi Hispaania esiliigas väga kasulik.”

Olete pikka aega mänginud välismaal, kuid sel hooajal Leedus olete Eestile lähemal. Kas see muudab su enesetunde paremaks?

“Olin kuus aastat Eestist väga kaugel. Leedus tunnen end väga mugavalt, Leedu ja Eesti vahel pole palju erinevusi, ainult keel on erinev, aga toit, inimesed, kultuur on üsna sarnased. Siin on tore olla ja teada, et ma ei ole sõpradest ja perest liiga kaugel.”

Eestist tullakse sageli Leetu sind ja meeskonda toetama. Kuidas see meeldib?

“Tore, et Eestist tullakse meie mänge vaatama. See tähendab mulle isiklikult palju, saan palju lisamotivatsiooni. Olen selle eest kõigile tänulik. Mul on hea meel, et paar korda tuli ka isa (Gert Kullamäe) mänge vaatama, ma loodan, et ta tuleb tulevikus tihedamini, sest mõlemad korrad kui ta siin oli, siis me võitsime. Võib-olla toob ta meile õnne…”

Laupäeval ootab ees kohtumine Alytuses. Millised on teie mõtted selle eelseisva mängu kohta?

“Hundid (BC Wolves) on hea meeskond, nad on põhjusega kolmandal kohal. See saab olema mõlema meeskonna jaoks oluline kohtumine, ees ootab raske mäng. Võrreldes kahe esimese kohtumisega on meeskondade koosseis palju muutunud. Ees ootab tõsine duell, mida peaks olema kõigil huvitav jälgida.”