Kullamäe tegi Reali vastu hiilgava esituse, Kotsar sai Jaapanis ohtralt lauapalle

Maik-Kalev Kotsar ja Kristian Kullamäe
Maik-Kalev Kotsar ja Kristian Kullamäe — FOTO: Baskonia Facebook

Välisliigades mängivatest Eesti korvpalluritest säras lõppenud nädalal enim Kristian Kullamäe, kes vedas oma koduklubi uhke võiduni nii eurosarjas kui ka kohalikus meistriliigas.

Euroopa korvpalliväljakutel näitasid korralikke esitusi ka Märt Rosenthal, Matthias Tass, Artur Konontšuk, Janari Jõesaar, Joonas Riismaa ja Gregor Ilves, Maik-Kalev Kotsar sai Jaapani liigas kirja esimese kaksikduubli.

HISPAANIA, ACB

Kristian Kullamäe tööandja Bilbao alustas FIBA Europe Cupi põhiturniiri suure võiduga, kui kolmapäeval alistati kodusaalis Bulgaaria klubi Botevgradi Balkan koguni 95:55. Algviisikus alustanud ja 21 minutit mänginud Kullamäe tõi Bilbao kasuks 15 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 3/6, vabavisksed 2/2), olles sellega meeskonna paremuselt teine-kolmas punktitooja. Lisaks võttis eestlane 4 lauapalli, jagas 7 resultatiivset söötu ja tegi ühe vaheltlõike, statistikasse läks kirja ka üks isiklik viga.

Hispaania kõrgliigas sai Bilbao (2-1) väga magusa võidu, alistades pühapäeval koduhallis tiitlikaitsja Madridi Reali (1-2) 83:79. Kullamäe alustas kohtumist pingilt, kuid sai lõpuks mänguaega 28 minutit, olles sellega oma meeskonnast enim väljakul viibinud mängija. Eestlase arvele kogunes 18 punkti (kahesed 4/6, kolmesed 3/6, vabavisksed 1/2), 3 lauapalli, 4 resultatiivset söötu ja 2 viga. Kullamäe lõpetas mängu meeskonna resultatiivseimana ning parima korvisöödu andjana.

Sander Raieste koduklubi Vitoria-Gasteizi Baskonia (1-1) sai Euroliiga teises voorus ühe võidu kõrvale esimese kaotuse, kui jäi kolmapäeval võõrsil alla Belgradi Crvena zvezdale (2-0) 71:78. Sportlase songaga hädas olev Raieste meeskonnaga Serbiasse kaasa ei sõitnud.

Hispaania kõrgliigas sai Baskonia (1-2) kahe kaotuse kõrvale esimese võidu, kui laupäeval alistati kodusaalis lisaajal 95:92 Murcia UCAM (1-2). Eestlane taaskord koosseisu ei kuulunud.

BELGIA, BNXT League

Möödunud kolmapäeval peetud FIBA Meistrite liiga põhiturniiri teises kohtumises jäi Matthias Tassi koduklubi Oostende (0-2) võõral väljakul 74:77 alla Türgi meeskonnale Aliaga Petkimspor (2-0).

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Tass oli kaotajate paremuselt teine korvikütt, kui tõi 20 mänguminutiga 13 punkti (kahesed 3/6, vabavisksed 7/7), võttis 4 lauapalli ja pani ühe kulbi. Lisaks tegi mees 3 pallikaotust ja kogus 3 isiklikku viga.

ITAALIA, Serie A

Itaalia kõrgliigas sai võiduta jätkav Kaspar Treieri leivaisa Napoli (0-3) kolmanda kaotuse, jäädes pühapäeval võõrsil 76:94 alla eestlase endisele koduklubile Sassari Dinamole (1-2).

Pingilt sekkunud Treier veetis väljakul 16 minutit, mille jooksul viskas ta 9 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 1/3, vabavisksed 4/5), võttis 2 lauapalli, andis ühe tulemusliku söödu ja tegi ühe isikliku vea.

SAKSAMAA, BBL

Artur Konontšuk naases laupäeval vigastuspausilt, kui tema koduklubi Oldenburg kaotas Saksamaa karikavõistluste kaheksandikfinaalis võõrsil Frankfurdi Skylinersile 79:85.

Vahetusmeeste pingilt alustanud, kuid lõpuks 26 minutit mänginud Konontšuki kontosse kanti 11 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/6, vabavisked 4/4), mis oli meeskonna paremuselt kolmas näitaja. Lisaks võttis ta meeskonna parimana ka 7 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike, patustas 5 pallikaotusega ning langes viimasel minutil 5 veaga pingile.

POOLA, PLK

Janari Jõesaare koduklubi Varssavi Dziki (1-1) sai teisipäeval Põhja-Euroopa liigas hooaja esimese kaotuse, jäädes võõrsil kindlalt 83:103 alla rumeenlaste Voluntarile (1-0). Algviisikus alustanud ja kokku 19 minutit platsil viibinud Jõesaar oli mängu lõpuks 10 punktiga Poola meeskonna teine-kolmas skooritegija (kahesed 1/1, kolmesed 2/3, vabavisksed 2/2). Lisaks võttis ta ühe lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi 3 viga.

Laupäeval sai Varssavi Dziki (1-1) kaotuse kirja ka kohalikel meistrivõistlustel, kui võõrsil jäädi 70:79 alla Jõesaare endisele koduklubile Wloclawekile (2-0). Taas algviisikusse kuulunud eestlane viskas 26 mänguminuti jooksul 5 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/5), võttis 2 lauapalli, jagas meeskonna parimana 6 resultatiivset söötu, tegi 3 pallikaotust ning teenis 2 isiklikku viga.

Siim-Sander Vene ja Märt Rosenthali tööandja Ostrow Wielkopolski Stal (1-1) avas reedel Poola kõrgliigas võiduarve, kui koduväljakul oldi 70:66 paremad Slupski Czarnist (0-2).

Mõlemad Eesti koondislased alustasid mängu algviisikus. Suurepärase partii tegi Rosenthal, kes sai nii punktides, korvisöötudes kui ka blokkides kirja meeskonna parimad numbrid. Tema arvele kogunes 33 minutiga 15 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 1/5, vabavisksed 6/6), 2 lauapalli, 4 korvisöötu, 2 blokki, 3 pallikaotust ja 4 isiklikku viga. Vene teenis mänguaega 35 minutit, viskas 6 punkti (kahesed 0/3, kolmesed 2/6), võttis 2 lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu.

RUMEENIA, LNBM

Rumeenia kõrgliigas sai Gregor Ilvese koduklubi Galati (0-4) eelmisel nädalal kaks kaotust.

Möödunud esmaspäeval kaotati võõrsil Bukaresti Dinamole (2-2) 88:103. Algkoosseisus alustanud Ilves mängis 22 minutit ning kogus selle ajaga 5 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/4), 2 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, 3 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Pühapäeval saadi juba neljas järjestikune kaotus, kui koduhallis jäädi 83:92 alla Sibiule (3-1). Taas algviisikus platsile pääsenud Ilves oli Galati paremuselt teine skooritegija, kogudes 32 mänguminutiga 14 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 4/7). Lisaks võttis eestlane maha 5 lauapalli, andis tiimi parimana 5 söötu ja tegi ühe vaheltlõike, ta patustas 2 pallikaotuse ja 3 isikliku veaga.

LEEDU, LKL

Eelmisel nädalal Leedus klubi vahetanud Mihkel Kirves tegi neljapäeval debüüdi oma uue meeskonna Jonava (2-0) ridades, kui kohalikel karikavõistlustel alistati kodus 87:84 Šiauliai (1-1).

Kirves sekkus mängu vahetusmeeste pingilt ning viibis platsil 13 minutit. Selle ajaga tõi ta 3 punkti (kahesed 1/5, vabavisksed 1/2), võttis ühe lauapalli ja tegi ühe isikliku vea.

Leedu karikavõistluste alagrupifaasis peetakse kokku 10 vooru. Kuueliikmelisest alagrupist pääsevad veerandfinaali neli paremat.

JAAPAN, B1 League

Maik-Kalev Kotsari koduklubi Yokohama B-Corsairs (2-2) pidas nädalavahetusel Jaapani kõrgliigas kaks kohtumist kodupubliku ees, kuid mõlemal korral tuli leppida kaotusega.

Laupäeval jäädi Tokyo Alvarkile (4-0) alla 80:89. Yokohama algviisikusse kuulunud Kotsar viibis platsil 31 minutit ehk rohkem kui ükski teine mängija. Ta viskas meeskonna paremuselt teisena 17 punkti (kahesed 6/8, kolmesed 0/1, vabavisked 5/6), korjas kohtumise edukaimana 12 lauapalli, andis 4 resultatiivset söötu, tegi mängu parimana 4 vaheltlõiget ja blokeeris ühe viske.

Päev hiljem kaotati samale vastasele 68:79. Taas algkoosseisus alustanud Kotsar oli Yokohama mängijatest väljakul kõige kauem, 32 minutit, ning viskas selle aja jooksul 8 punkti (kahesed 4/8, vabavisked 0/1), hankis meeskonna parimana 15 lauapalli, andis ühe tulemusliku söödu, tegi ühe vaheltlõike, aga ka 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

HISPAANIA, Primera FEB

Jaan Puideti ja Gert Suvi leivaisa Valladolidi Real (1-2) kaotas laupäeval Hispaania esiliigas kodus kindlalt Fuenlabradale (2-1) 62:96.

Põhiviisikusse kuulunud Puidet viibis platsil 25 minutit, viskas 6 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 2/4), noppis 2 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu ja tegi mängu parimana 4 vaheltlõiget, negatiivse poole peale jäi üks pallikaotus ning 3 isiklikku viga. Suvi mängu ei pääsenud.

ITAALIA, Serie A2

Joonas Riismaa koduklubi Cantu (3-1) sai lõppenud nädalal Itaalia esiliigas kaks võitu.

Kolmapäeval alistati koduplatsil eestlase endine leivaisa Brindisi (1-3) 75:57. Algviisikusse kuulunud Riismaa sai mänguaega 30 minutit, mille jooksul viskas meeskonna paremuselt teise korvikütina 18 punkti (kahesed 4/5, kolmesed 3/6, vabavisked 1/1), hankis 4 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, tegi 2 pallikaotust ning teenis 3 isiklikku viga.

Pühapäeval võideti taas kodus Torinot (1-3) 72:68. Taaskord algviisikus alustanud Riismaa viibis väljakul 29 minutit ning kogus selle ajaga 8 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/4, vabavisked 1/2), 2 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe vaheltlõike, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Samas liigas sai võidu ka Mikk Jurkatamme tööandja Avellino (2-2), kes oli laupäeval koduväljakul 85:80 parem Vigevanost (1-3).

Vahetusmeeste pingilt sekkunud Jurkatamm sai 19 minutiga kirja 7 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/3), 3 lauapalli, 2 korvisöötu ja 3 viga.