Kristian Kullamäe head esitused kontrollmängudes Leedu korvpallikoondise vastu jäid silma ka tema uuele koduklubile

Augusti alguses sõlmis Eesti korvpallikoondise 23-aastane ja 194 cm pikkune tagamees Kristian Kullamäe aastase lepingu leedukate Panevežyse Lietkabelisega.

Nüüd ei jäänud otseloomulikult Kristiani kaks head mängu Leedu korvpallikoondise vastu märkamata ka uuele koduklubile.

Lietkabelise meeskonna Facebooki leheküljel tehti sellest eraldi postitus: “Lietkabelise uustulnuk säras kahes Eesti koondise sõpruskohtumises Leedu vastu. Kristian Kullamäe kogus neljapäeval 15 punkti ja 10 resultatiivset söötu ning täna 23 punkti, tabades kolmeseid 5/8.”

 

Mullu esindas Kullamäe Hispaania kõrgliigaklubi Burgost ACB liigas 15 kohtumises ning tõi keskmiselt 10,5 minutiga 3,3 punkti, 0,9 lauapalli ja 1,1 resultatiivset söötu. Korvpalli Meistrite liigas tegi eestlane kaasa neljas kohtumises ja kogus keskmiselt 14,5 minutiga 8,8 punkti ja 1,8 lauapalli.

Eelmisel hooajal nii Leedu kõrgliigas kui Eurocupis ilusat mängu näidanud Lietkabelise peatreenerina jätkab serblane Nenad Canak, aga koosseis on üsna palju muutunud. Võrreldes eelmise hooajaga lahkusid tagaliinist noor kreeklane Panagiotis Kalaitzakis, serblane Nikola Radicevic ja leedulane Kristupas Žemaitis.

Asemele on lisaks Kullamäele palgatud Barcelona süsteemis mängijaks kasvanud 24-aastane serblasest tagamees Stefan Peno, viimati Prantsusmaa ja Saksamaa kõrgliigades mänginud 29-aastane ameeriklasest viskav tagamees Jamel Morris ning hiljuti U20 vanuseklassil üheks parimaks mängijaks kerkinud ja Leedu finaali aidanud viskav tagamees Mantas Rubštavicius. 

Lietkabelis mängib Eurocupi sarjas ka tänavu, kui A-grupis on nendega koos hispaanlaste Badalona Joventut, sloveenide Cedevita Olimpija, itaallaste Venezia ja Brescia, türklaste Bursaspor, prantslaste Bourg, sakslaste Ulm, rumeenlaste Cluj-Napoca ja ukrainlaste Prometey.