Kõvasti võidelnud TalTech ei suutnud veerandfinaali avamängus Ogret maha suruda

Paf Eesti – Läti korvpalliliiga veerandfinaali avamängus andis TalTech/OPTIBET kodusaalis lahingu, kuid pidi siiski tunnistama BK Ogre paremust 89:77.

Kodumeeskonna 5:4 eduseisul vastasid külalised kolme kaugviskega ning läksid juhtima 13:5. Veerandaja lõpul jõudsid väljakuperemehed nelja punkti kaugusele, kuid kaheksa sekundit enne pausi sopsas perimeetrilt lätlaste tagamees Rinalds Sirsniņš, 26:19. Kogenud mängujuht tabas kümne minutiga kolm kolmepunktiviset.

Teist neljandikku oli mängitud poolteist minutit, kui Ralf Küttis realiseeris kolm vabaviset – tablool süttisid viiginumbrid 29:29. Minut hiljem tabas eemalt oma esimese viske väljakult tehnikaülikooli ameeriklasest mängujuht Brandon Childress, kes viis oma meeskonna 32:31 juhtima.

Vaheldumisi lööke jagades mindi poolajapausile lätlaste napis eduseisus 47:46.

Kolmandat veerandaega alustasid ogrelased 8:1 spurdiga, 57:47. Tugevalt võidelnud Alar Varraku hoolealused püssi põõsasse ei visanud. Mänguperioodi viimastel minutitel tabas Ran Andre Pehka kaks kaugviset ning tablool särasid taas viiginumbrid, 61:61.

Paraku oli Sirsniņšil varrukast võtta viis punkti, mis lätlastele enne otsustavat kümmet minutit 66:61 edu andsid.

Neljandal veerandajal hakkas Alar Varraku hoolealuste jaks raugema. Üha enam domineeris ründelauas vastaste tsenter Matas Jucikas, kes oma kolmeteistkümnest punktist koguni kaksteist viimasel perioodil tõi.

Kolmekümmend kaks sekundit enne lõpusireeni tegi õnnetult põlvele haiget Childress, kes valugrimassides väljakult meeskonnakaaslaste toel ära kanti. Lõppskoori vormistas vabaviskejoonel soliidse esituse teinud Indrek Kajupank.

TALTECH/OPTIBET – BK OGRE 77:89

PUNKTID

Childress 18 (2 p 3/10, 3 p 2/8, vv 6/6), Kajupank 15 (2 p 3/4, 3 p 1/5, vv 6/6), Pehka 12 (2 p 1/2, 3 p 2/3, vv 4/4) – Sirsniņš 22 (3 p 6/11, vv 4/4), Kristaps Dārgais 16 (2 p 7/9, vv 2/2), Jucikas 13 (2 p 6/13, vv 1/5).

LAUAPALLID
41 – 44. Oliver Metsalu 9, Erik Keedus 7, Toomas Raadik 6 – Dārgais 13, Jucikas 7.

SÖÖDUD

17 – 24. Childress, Gregor Ilves ja Tanel Sokk 3 – Sirsniņš 7, Dārgais 6, Jānis Antrops 4.