Reklaam sulgub sekundi pärast

Korvpallikarika võitis BC Kalev/Cramo

kalev-cramo-karikas
Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpallikarika võitis BC Kalev/Cramo, kes alistas Narva peetud finaalis Viimsi/Sportlandi 77:64.

Mõlemad tiimid tulid finaalile vastu räsitud koosseisudega, kui Viimsil oli puudu haigestunud Karl Johan Lips ja kalevlastel tagamees Wes Van Beck ja niigi pikemal vigastuspausil olev Alterique Gilbert. Mängu käigus vigastas Viimsi poolel jalga ka Siim-Markus Post ning viie veaga langesid enne lõppu välja Aleksander Oliver Hint ja Devin Harris, vahendab basket.ee

Kalev/Cramo pääses kolmanda veerandi esimesel poolel korraks 15 punktiga juhtima, kuid Viimsi tuli perioodi lõpuks veel viigini. Neljas veerandaeg kuulus aga taas täielikult kalevlastele ning oma 47-30 üleolek lauavõitluses suudeti võiduks realiseerida. Mõlemad tiimid tabasid korralikult kahepunktiviskeid (Kalevi poolt vaadatuna 60% - 54%), kuid kolmeseid visati kehvasti (23% - 16%). Kalev/Cramo kahjuks rääkis nende oluliselt suurem pallikaotuste arv (22-14). 

Finaali kõige väärtuslikumaks mängijaks hinnatud Hugo Toom viskas üleplatsimehena 20 punkti. Toomile andis MVP auhinna kätte Narva linnapea Katri Raik. Artur Konontšuk kogus 12 punkti ja 8 lauapalli ning väga mitmekülgse esituse tegi taas tiimi kapten Martin Dorbek, kelle arvele jäi 9 silma, 7 lauapalli ja 8 resultatiivset söötu. 

Viimsi resultatiivseimaks tõusis 18 punkti, 10 lauapalli ja 3 vaheltlõiget kirja saanud Malik Toppin. Devin Harris tõi 11 silma, 8 korvisöötu ja 3 vaheltlõiget, Egert Haller panustas 10 punktiga ning Aleksander Oliver Hint tõi 9 punkti ja 5 lauapalli. 

"See on minu arvates alati nii, et see, kes rohkem tahab, see võidab," sõnas MVP auhinna teeninud Hugo Toom Basket.ee portaalile. "Viimsil oli Karl Johan (Lips) väljas ja meil (Wesley) Van Beck. Eks kõik on meil natuke haiged ja vigased, aga tegime lõpuks ära." 

Toomi sõnul Viimsi tagasituleku ajal tal suurt ärevust sisse ei tulnud: "Mingit sellist tunnet küll ei olnud, et nüüd lähekski ära. Pidime lihtsalt midagi muutma ning mingites olukordades oli ka ebaõnne. Sellistes kohtades peab enesekindel olema ja ei tohi mõelda, et vastased tulevad järele ja teevad ära."