Reklaam sulgub sekundi pärast

Korvpalli U18 vanuseklassi EMi tabas järjekordne tagasilöök

Soome U18 korvpallikoondise mängumehed
Soome U18 korvpallikoondise mängumehed — FOTO: FIBA.basketball

Serbias Nisis peetaval korvpalli U18 Euroopa meistrivõistlustel on jätkuvalt suuri probleeme. Pärast mängutingimuste üle nurisemist turniiri esimesel päeval, on nüüd mitmel meeskonnal tekkinud terviseprobleemid.

FIBA teatas ametlikult, et viirusnakkuse all kannatavad korraga 6 erinevat meeskonda – Leedu, Soome, Kreeka, Hispaania, Türgi ja Sloveenia, kirjutab Basketnews.com.

Probleemi tõsidust pole veel avalikustatud ja võistluste kalendris pole muudatusi tehtud.

FIBA ametlik teadaanne:

Paljudel kuue meeskonna mängijatel ja delegatsiooniliikmetel on ilmnenud viirusnakkuse sümptomid. Mõjutatud meeskonnad on Soome, Kreeka, Leedu, Sloveenia, Hispaania ja Türgi. Haiguse täpset põhjust ja diagnoosi pole veel kindlaks tehtud.

Kõik kannatanud on meeskonna arstide ja kohalike tervishoiuasutuste pideva järelevalve all.

FIBA, Serbia korvpalliliit ja kohalikud korraldajad jätkavad olukorra jälgimist ning jagavad kõiki uuendusi, sealhulgas võimalikke otsuseid mängugraafiku kohta jooksvalt.

Organisatsioon on saatnud ka ametnikud testima selle hotelli kööki ja basseini, kus meeskonnad peatuvad.

Igas meeskonnas on viirusest mõjutatud neli kuni kuus mängijat. Mängijad ärkasid palaviku, kõhuvalu ja kõhulahtisuse all ning hiljem toimetati nad kiirabiga haiglasse, kirjutab Jonathan Givony.

Turniiri esimesel päeval pidid meeskonnad turniiri ühes saalis karmides tingimustes hakkama saama, kuna tugev vihm ja konditsioneeri puudumine põhjustas mängijate libisemisi ja kukkumise väljakul ning mitmed mängijad said vigastusi.