Korvpalli Rahvaliiga Weekend sarjas selgusid poolfinalistid

— FOTO: Optibet Rahvaliiga

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni Weekend formaadis selgusid pühapäeval peetud veerandfinaalide tulemusel neli meeskonda, kes jätkavad võitlust meistritiitlile poolfinaalides.

Kõigil neljal ülemise vahegrupi meeskonnal õnnestus väljuda play-off'i avaringist võitjana ja see oli mingis mõttes isegi kergeks üllatuseks, kuna kõik neli alumise vahegrupi tiimi olid tasemelt võimelised sekkuma medalite jagamisse.

Ehton sai numbritega 78:45 kindlalt jagu Haagisemaailma meeskonnast, kuna viimasel oli tõeliselt must päev sihiku paika saamisega. Vigastusega vaevleva tiimi skoorimasin Ingmar Sau pidi pingilt kurvastusega tunnistama, et vaid Markus Keller suutis koguda kahekohalise arvu punkte kokku saada (12).

Kert Kütt oli 16 punktiga Ehtoni resultatiivseim mängija, vanameistrist mängiv treener Illimar Pilk kogus 14 silma, Andres Kuuse kontosse kanti 13 silma ning Teete Reinson toetas omasid 11 punktiga.

Ehton läheb poolfinaalis kokku Alexela/Mediq Eesti meeskonnaga, kes suutis alistada Keskturu Kossuklubi tulemusega 96:66 ja seda tänu viimasele veerandile, mis võideti koguni 37:10.

Keskturu Kossuklubi pidi läbi ajama ilma kahe võtmemängijata, kuid sellegipoolest olid just nemad pea 30 minutit isegi initsiatiivikam pool. Neljanda veerandi alguses aga jäädi sisuliselt viiekesi (üks eemaldamine ja üks kerge vigastus), millele lisandus väsimus ning see päädiski kaotusega.

Andreas Rosenfeld oli 21 punktiga oma meeskonna resultatiivseim mängija, Egert Puhm kogus 16 silma, Kristjan Kikkas toetas omasid 13 punktiga ning August Varustini kontosse kanti 10 silma. Erkki Sillamaa oli 23 punktiga Alexela/Mediq Eesti resultatiivseim mängija, Reido Sepp kogus 19 silma, Kaido Heero kontosse kanti 16 punkti ning Priit Tiislär toetas omasid 13 punktiga.

Põhiturniiri neljas meeskond Eelviimased/FIT360.ee sai numbritega 86:47 üllatavalt kergelt jagu mõnevõrra tujutult pallinud sitkest viienda asetusega Telia Spordiklubi tiimist, kus vaid Karl-Martin Jõgeda suutis koguda kahekohalise skoori (16 punkti). Võitjate poolel kogusid Riho Usar ja Siim Hanikat võrdselt 20 punkti, Oskar Tammiste kontosse kanti 19 silma.

Seega läheb Eelviimased/FIT360.ee poolfinaalis kokku põhiturniiri võitja Kontsertlavad.ee meeskonnaga, kes pidi Artur Ikkoneni juhendatava Wildix/Esecomi alistamisega väga kõvasti vaeva nägema.

Võit tuli paljuski tänu terava mängujuhi Rauno Tikko väga õnnestunud esitusele, kui mees oli nagu orkester ning viskas 32 punkti (sealhulgas 7 kolmest), jagas resultatiivseid sööte ja hankis lauapalle. Martin Lang kogus 23 punkti ja Oskar Tammejõe arvele kanti 11 punkti.

Hooaja parima mängu teinud Jarmo Jagomägi oli 25 punktiga Wildix/Esecomi resultatiivseim pallur, Kris Miklas kogus 10 punkti. Vaatamata kaotusele tegi ilma kahe põhimängijata pallinud Wildix/Esecom hooaja ühe parema esituse ning näitas, et aastaga on oluliselt kokkumängu parandatud ja et meeskonnal on olemas tugev potentsiaal.

Poolfinaalmängud on planeeritud toimuma 10. märtsil.