Reklaam sulgub sekundi pärast

Korvpalli karikafinaali jõudsid Kalev/Cramo ja Viimsi/Sportland

kalev-cramo-karikasari
Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

Narvas toimuval korvpalli karikasarjade viikendil jõudsid meeskondadest finaali Kalev/Cramo ja Viimsi/Sportland.

Kalevlased alistasid poolfinaalis Tartu Ülikool Maks & Mooritsa 87:82 (46:31). Võitjate poolel kogusid Wesley van Beck 20 ja Kristjan Kitsing 18 punkti. Tartu ridades tegi kaksikduubli Andrii Voinalovõtš, kes viskas 28 punkti ja noppis 12 lauapalli. Leemet  Böckler kogus 24 punkti. 

Viimsi/Sportland sai 75:74 jagu TalTech/Optibetist, võidukorvi viskas seitse sekundit enne normaalaja lõppu Devin Harris. Võitjate resultatiivseim oli Egert Haller 20 ja kaotajatel Oliver Metsalu 18 punktiga. 

"Selge see, et Tartu pidi riskima ja pani lõpus paar hullu kolmest. Ütleme, et 36 minutit mängisime päris kindlalt. Aga eks mõnikord selline kaotusseisus riskimine õnnestub, aga täna see polnud neile piisav. Mina olen väga uhke meie võistkonna üle, sest sellisest füüsilisest seisust... kõik need reisid, peaaegu kogu meeskond on haige olnud... väga uhke, et finaali jõudsime, aga töö pole veel tehtud," kommenteeris Kalev/Cramo kapten Martin Dorbek, vahendab basket.ee

Dorbek, kes 29 mänguminutiga jäi küll punktideta, aga kogus 7 lauapalli, 7 resultatiivset söötu ja 3 vaheltlõiget, lisas: "Kurat, ma ei tea, ma olen VTB Ühisliigat mänginud, aga praegu on ikka päris hull graafik. Selge see, et kui mängitakse karika peale final four'is, siis tuleb kuskilt see lisaenergia juurde. Täna alguses tuli, aga vahepeal kadus ära. Praegu on väga raske 40 minutit domineerida. Aga see, mis meil riietusruumis toimub, et mehed köhivad ja oksendavad, ma olen väga uhke, et finaali jõudsime. Kuid natuke peab veel pingutama." 

"Kuna viimase omavahelise mängu me Viimsile kaotasime, siis mulle tundub, et hetkel on nemad favoriidid. Vahet pole, kes finaalis vastas on, aga see on hetkel Eestis top2 võistkond. Nii lihtsalt on," proovis Dorbek võidukohustuse enne pühapäevast finaali panna Viimsi meeskonna õlgadele. 

"Eks selline lõpp läheb alati lotoks. Eriti, kui kaalul on rohkem kui tavapärane võit või kaotus. Sellised play off'i või karika mängud kipuvad olema sellised, kus mingi närvilisus on meeskonnas sees. Kogu mäng oli üles alla ja mul on väga hea meel, et suutsime enda poole kallutada," kommenteeris võitjate poolel Egert Haller. 

"Kes ei tahaks karikafinaalis mängida ja karikavõitjaks tulla ja ma täpselt ei tea, aga arvan, et osadel meestel on ka mingi boonusraha lepingus. Eks see on ka lisamotivaator," lisas Haller ja arvas, et tema homset finaalivastast ennustama või valima hakata küll ei taha: "Kogemus on näidanud, et kui mingeid vastaseid ootama, lootma ja valima hakata, siis on see halb õnn. Meil jäi täna palju veel varuks ning meil on kindlasti oma võimalused mõlema meeskonna vastu. Tuleb see, kes tuleb, meie läheme igal juhul võitma." 

Pronksimäng algab pühapäeval kell 16.30 ja finaal 19.00.