Korvpalli Herbert 2023 laureaat on kauaaegne Eesti korvpallikoondise arst Kalle Põder

Kalle Põder vasakul ja Ivar Jurtšenko
Kalle Põder vasakul ja Ivar Jurtšenko — FOTO: Erakogu

Korvpallipodcast „Pihtas põhjas“ andis kolmandat korda välja auhinna Korvpalli Herbert, austades sellega Eesti korvpalli rajajat ja Eesti korvpalli kuulsuste halli liiget Herbert Niilerit, kes juhendas rahvusmeeskonda 1936. aasta Berliini olümpial ning kahel Euroopa meistrivõistluste turniiril (1937, 1939).

Podcasti saatejuhtide kolleegiumi Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko hinnangul vääris Korvpalli Herbert 2023 tunnustust enam kui 40 aastat korvpallurite tervise ees hea seisnud arst Kalle Põder.

Auhinna statuudi kohaselt on eesmärk esile tõsta inimesi, kes panustavad korvpallimängu toimimisse ja arengusse, aga keda tihti ei märgata. Meditsiinipersonalil on spordi, sealhulgas korvpallimängu juures täita oluline roll.

 
Kalle Põder lõpetas 1976. aastal Tartu Riikliku ülikooli spordimeditsiini erialal.
Esimene tõsisem tutvus korvpalliga sattus olema 1967. aastal NSV Liidu Rahvaste spartakiaadil, kus ta viibis sportlasena, sõudemeeskonna liikmena ja nägi lähedalt Kalevi tollaste suurmeeste mängu.
1970. aastate alguses läks Kalle Põder spordiarstina tööle TSIK-i ja sealt edasi juba mitmete meistriliiga korvpalliklubide (ASTO, BC Tallinn, TTÜ/A.Le Coq, Nybit) ning Eesti meeste korvpallikoondise juurde. Korvpallikoondise tegemistega oli ta seotud tervelt 20 aastat, vahemikus 1995 – 2015, olles olulise taustajõuna tagalat tugevdamas ka kahel Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril, aastatel 2001 ja 2015.
 
Varasemalt on Korvpalli Herberti pälvinud Raido Roos (2021) ja Kersti Treufeldt (2022).
 

Auhinnaga kaasneb rahaline preemia summas 1000 eurot.