Reklaam sulgub sekundi pärast

Korvpalli finaalseeria avamängu poolajal toimub Anna Gret Asi ja Joonas Riismaa vaheline heategevuslik viskevõistlus 

Joonas Riismaa
Joonas Riismaa — FOTO: FIBA

BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool Maks&Mooritsa vahelise finaalseeria avamängu poolajal lähevad omavahel Piletitasku poolt esitletavas 3-punkti viskevõistluses vastamisi kaks noort ja andekat Eesti koondise tagamängijat, Oklahoma State ülikoolis mängiv Anna Gret Asi ning Itaalias Happy Casa Brindisis viimased hooajad mänginud Joonas Riismaa. 

“Tegu on väga ägeda ideega! Viskama olen valmis kasvõi unepealt aga selleks, et Anna Gretile ära panna pean täieliku gameday keskendumisega peale tulema,” sõnas Riismaa suure võistluse eel.  Asi ei jäänud võlgu ning lisas: “Olen 100% nõus, et heategevuslik viskevõistlus on väga tore idee - usun, et võib oodata veidi närvikõdi. Joonase näol on tegemist väga stabiilse viskajaga, aga ega ma end kehvemaks ei pea. Siiski pean võidu jaoks oma parima esitusega kohale tulema.”

Tänavu NBA Tähtede Mängul toimunud Stephen Curry ja Sabrina Ionescu viskevõistlusest inspireeritud üritus on hea võimalus teha üheskoos head: Meistriliiga nimisponsor PAF korrutab Riismaa skoori 25 euroga ning annetab selle Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidule noorkohtunik Robini toetuseks, kellel avastati 2022. aasta lõpus ajuripatsi kasvaja ning kes möödunud kuul käis Saksamaal keerukal operatsioonil. LHV Naiste Meistriliiga korrutab Asi punktisumma 25 euroga ning toetab Eesti Vähiliitu, et koguda raha uue mobiilse kompuutertomograafi jaoks, mis võimaldab nii kopsuvähi sõeluuringuid kui ka teisi eriarstide määratud uuringuid teha inimeste elukohtade lähedal, ka väljaspool suurlinnu.

Viskevõistluse reeglid on lihtsad, mõlemal mängijal on traditsioonilised viis kohta ja viis palli. Riismaa viskab suurus 7 palliga ning Asi naiste palli ehk suurus 6 palliga. “Ballzy Moneyball” ehk iga koha viimaseks palliks, mis on väärt kaks punkti on Ballzy tänavakorvpalli pall ehk suurus 6 ja raskus 7 pall.

Finaalseeria avamäng toimub kolmapäeval 22.05 kell 19.30 Kalevi Spordihallis, piletid on saadaval Piletitasku keskkonnas.