Korvpall on populaarne: 1660 osalejaga Sportland 3×3 korvpallisarja finaalid peetakse Pärnus

Sportland 3x3 Läänemaa etapp
Sportland 3x3 Läänemaa etapp — FOTO: Basket.ee

19. aprillil toimub Pärnu Spordihallis Eesti Koolispordi Liidu ja Eesti Korvpalliliidu Sportland 3×3 korvpallisarja finaaletapp, kuhu pääsevad kõikide maakondade parimad noored korvpallisõbrad, kirjutab basket.ee.

Eesti ühe populaarseima spordisarja maakondlikest etappidest võttis sel aastal osa üle 1660 mängija, finaalvõistlusele said piletid maakondlike turniiride 1.-5. klasside ja 6.-7. klasside poiste ja tüdrukute esimesed kaks võistkonda. Hinnanguliselt koguneb 19. aprillil Pärnu spordihoonesse ligi 350 korvpallurit.

 

Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juhi Reigo Kimmeli hinnangul on 11 aastat tagasi koostöös Eesti Koolispordiliiduga alustatud 3×3 formaat olnud väga populaarne, kus täna leiab isegi ühe Eesti meeste rahvuskoondise mängija, kes kaks aastat oli Sportlandi üleriigilise 3×3 sarja võitjavõistkonnas. “Ilmselt kümne aasta pärast ei ole Eestis ühtegi rahvuskoondise mängijat, kes kooli ajal mõnest Sportland 3×3 turniirist tulemust kirja ei saanud,” ütles Kimmel, kelle sõnul tuleb tänada ka Sportlandi, kes on kõik need 11 aastat sarja toetanud.

 

Nii Koolispordi Liit kui Eesti Korvpalliliit soovivad rõhutada, et nii noortes vanuseklassides ei ole tähtis mitte võit, vaid osavõtt. “Võitja”-kirjadega särgid saavad Sportlandi poolt seetõttu kõik ca 350 mängijat, kes Pärnus toimuvast finaalvõistlusest osa võtavad.

 

Kõiki maakondi kaasav korvpallisari on oluline korvpallile ka regionaalselt. Näiteks saab Pärnus tõenäoliselt näha kuidas Saaremaa koolid mängivad Ida-Virumaa vastu ja Lõuna-Eesti koolid Hiiumaa vastu. Lisaks pakub 3×3 formaat väiksematele koolidele võimalust suuremate vastu saada. Näiteks eelmisel hooajal tuli 6.-7. klasside poiste arvestuses üldvõitjaks hoopis väike, kuid sportlik Paikuse kool.

 

Sportland 3×3 sarja finaalvõistlusele on tribüünidele oodatud kaasa elama ka õpetajad, fännid ja lapsevanemad.

 

Lisaainfo:

– pilte eelmise hooaja Sprotland 3×3 finaalturniirist (esmakordselt õues) saad vaadata SIIT : (autor Eesti Koolispordi Liit).

– 2022/2023 hooaja tulemused, pildid, videod, kokkuvõtted: Vaata SIIT