Jukka Toijala: tegime kaitses palju vigu, kuid näitasime südant

Eesti meeste korvpallikoondis alustas reedel Milano äärelinnas Assagos 2022. aasta EM-finaalturniiri. Avavoorus kohtuti C-alagrupi võõrustaja ja kahekordse Euroopa meistri Itaaliaga, kellele tuli alla vanduda tulemusega 62:83 (18:21, 15:31, 19:17, 10:14).

Autor/allikas: basket.ee, Foto: FIBA.basketball

Mängujärgsel pressikonverentsil jagasid kommentaare Eesti poolelt peatreener Jukka Toijala ja mängujuht Kerr Kriisa ning Itaalia tiimist peatreener Gianmarco Pozzecco ning ääremängija Achille Polonara, kirjutab basket.ee.

Jukka Toijala

"Suured tänud Eesti fännidele ja ka Itaalia fännidele, on privileeg mängida sellises atmosfääris. Meil tuli sisse üks halb mänguperiood, mis tekitas suurt probleemi, sest (Simone) Fontecchio pani mõned väga rasked ja kauged kolmesed sisse. Jäime kaitses hätta ka (Luigi) Datome ja (Stefano) Tonutiga, kes tegid meile palju pahandust. Ma olen meeskonna üle uhke. Meie identiteediks on, et me kunagi alla ei anna ja võitleme kõik 40 minutit. Elame päev korraga. Täna me ei suutnud Itaaliast jagu saada, aga meil on uus mäng 18 tunni pärast ja ootame seda mängu. Mulle meeldis energia, millega täna mängisime. Tegime kaitses palju vigu, kuid näitasime südant. Peame parandama oma lauavõitlust sellisel tasemel mängudes. Usun, et õpime ja läheme mäng mängult paremaks."

Kerr Kriisa

"On uhke olla eestlane. Fännid olid suurepärased. Saime täna hea toetuse ja me vajame seda ka edaspidi. Kahjuks, nagu alati, tuleb meil mängus sisse halb periood, mille järel on raske tagasi tulla. Aga me näitasime südant, vähendasime vahe kuuele punktile, kuid siis võttis (Simone) Fontecchio üle ja pani mitu valusat kolmest kotti, mis sisuliselt otsustas mängu saatuse. Peame jääma positiivseks. Ma ei usu, et (Kristian) Kullamäe ja (Siim-Sander) Vene teeksid taas nii kehva viskepäeva. Peame jätkama uskumist ja võitlemist.

Achille Polonara

"Meil oli suurepärane mäng ja suurepärane start turniirile. Homme on meil väga raske mäng ees, peame tegema perfektse mängu ja usun, et oleme võimelised neid alistama (Kreekat - toim.). Kaotasime (Danilo) Gallinari ja seega kõik ülejäänud peavad endast 100% andma.

Gianmarco Pozzecco

"Tahan pühendada selle võidu Danilole (Gallinari - toim.). Olin väga närviline, eriti kolmandal veerandil ning kohtlesin mõnd oma mängijat halvasti. Kuid armastan kõiki oma mängijaid. Tahtsime alustada turniiri hästi ja me tegime seda. Stefano Tonut ohverdas endast 100% ja tegi suurepärase mängu ning meeskond oli täna tema nägu. Andsime 24 resultatiivset söötu ja jagasime palli hästi. Muidugi on meil nõrkused, me pole nii atleetlikud ja meil pole piisavalt pikkus,t aga tegime hea mängu. Homme on meil ees kohtumine ühe parima Euroopa meeskonnaga."