Korralik thriller! Pärnu võttis Viimsi üle lisaajal ühepunktilise võidu ning asus pronksiseeriat juhtima

Pärnu Sadama ja Viimsi/Sportlandi kohtumine
Pärnu Sadama ja Viimsi/Sportlandi kohtumine — FOTO: Viimsi/Sportland Facebook

PAF Eesti korvpalli meistrivõistlustel tehti täna algust medalimängudega, kui Pärnu Sadam alistas pronksiseeria avakohtumises võõrsil Viimsi/Sportlandi lisaajal 87:86 ning asus kolme võiduni peetavat seeriat 1:0 juhtima.

Pärnu meeskonna võidukorv sündis lisaajal 2,3 sekundit enne kohtumise lõppu, kui kauge kahepunktiviske tabas tagamängija Isaiah Hart.

Võitjate resultatiivseimad olid tänases kohtumises Robert Valge 18, Isaiah Hart 17, Ivo-Van Tamm ning Sverre Aav 14 ja Mihkel Kirves 13 punktiga. Lisaks võttis Tamm 13 ja Kirves 12 lauapalli. Kaotajate parimatena viskasid Karl-Johan Lips 23, Devin Lee Harris 21 ja Malik Toppin ning Ronalds Zakis kumbki 17 silma. Kogu statistika nähtav siit.

 

 

Seeria teine kohtumine toimub laupäeval (20.05) Pärnu Spordihallis. Neljapäeval (19.05) alustavad Kalevi Spordihallis finaalseeriat BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool Maks & Moorits. Vaata ajakava siit

ENNE KOHTUMIST:

Valitsev Eesti meister Pärnu Sadam alistas veerandfinaalseerias mängudega 3:2 Avis Utilitas Rapla, kuid põnevas poolfinaalseerias tuli tunnistada Tartu Ülikool Maks & Mooritsa 3:2 paremust.

Viimsi/Sportland sai alustuseks veerandfinaalis kindla 3:0 seeriavõidu TalTech/Optibeti üle, kuid poolfinaalis jäädi sama kindlalt (0:3) alla BC Kalev/Cramole.

Põhiturniiril peetud omavahelistes kohtumistes võtsid mõlemad meeskonnad koduväljakul võidu. 

“Kindlasti oleme kogu meeskonnaga väga motiveeritud seda seeriat silmas pidades. Oleme saanud valmistuda ja olemegi selleks seeriaks valmis. Pärnu on näidanud playoffides kõva võitlusvaimu ja näidanud, et alla nad ei anna. Mõlemate võistkondade jaoks oleks pronksmedalid kindlasti tähtsad ja võiks lugeda hooaja lõpu ikkagi õnnestunuks. Seega on oodata kõva lahingut! Meie poolelt on kindlasti vigastusega väljas Aleksander Oliver Hint ning Karl Johan Lipsu osas selgub kaasa löömine mängupäeval,“ ütles Viimsi abitreener Kristjan Evart enne tänast kohtumist Viimsi/Sportlandi Facebooki lehekülje vahendusel.

Meestel on kümme võitluslikku playoff kohtumist ja kaks põnevat seeriat seljataga.
“Jah, meie read on hõredad, taastuda pole nii hästi saanud, kuid see ei tähenda, et me medalist ei mõtle. See on meie linna ja inimeste jaoks väga oluline ja me anname endast kõik, ütles enne pronksiseeriat Johan Kärp Pärnu Sadama Facebooki lehekülje vahendusel.