Video: Kolmapäeval Cramo alistanud Zaragoza võttis täna Kullamäe koduklubi üle võidu

Bilbao Basket
Bilbao Basket — FOTO: FIBA

Hispaania korvpalli kõrgliigas sai täna alguse 8. mänguvoor. Ainsa eestlasena käis laupäeval väljakul Kristian Kullamäe, kelle koduklubi Bilbao Basket kaotas võõrsil Basket Zaragozale 63:77.

Zaragoza meeskond alistas mäletavasti kolmapäeval eurosarjas ka meie BC Kalev/Cramo 78:72.

Võitjate parimatena viskasid Mark Smith 23 ja Santigo Yusta 17 punkti. Kullamäe täna kätt valgeks ei saanud (kahesed 0/1, kolmesed 0/4), kuid sai 13 minutiga kirja kolm lauapalli ja kaks korvisöötu. Bilbao resultatiivseim oli Adam Smith 13 silmaga. Kogu statistika nähtav siit.

 

Standings provided by Sofascore

ENNE KOHTUMIST:

24-aastase Kullamäe koduklubi on Hispaania kõrgliigas võitnud seitsmest seni peetud kohtumisest neli ning kaotanud kolm. Turniiritabelis jagatakse selle saldoga neljandat kuni kümnendat kohta. Punktide vahe annab tabelis Bilbaole hetkel Baskonia järel 9. koha.

Kui eurosarjas on alustatud võimsalt ning võidetud kolm esimest kohtumist, siis ACB liigas on viimases kahes kohtumises tunnistatud vastaste paremust.

Samas need kaks kaotust on tulnud vastavalt Barcelonale, kes on tõeline Euroopa tippmeeskond ning viimati Tenerifile, kellele jäädi alla alles lisaajal. 

Eestlase koduklubi tuleb tänasele mängule aga suure võidu pealt, kuna kolmapäeval võeti eurosarjas ülisuur 106:58 võit Šotimaa meeskonna Caledonia Gladiatorsi üle. Mis aga veel meeldivam – selles kohtumises oli 25 punktiga üleplatsimees Kristian Kullamäe.