KK Viimsi sai play-off’i hõngulises kohtumises Pärnu Sadama käest ühepunktilise kaotuse

Paf Eesti – Läti korvpalliliigas pidi kodusaalis pallinud KK Viimsi/Sportland alla neelama mõru pilli, kui tunnistas enda viimases kohtumises põhiturniiril Pärnu Sadama ühepunktilist paremust.

Kolm minutit enne lõpusireeni 69:74 taga olnud viimsilased ronisid tänu Karl Johan Lipsu ja Rain Veidemani ponnistustele mängu tagasi. Esiti tabas korvi alt Lips, seejärel kapten Veideman, 73:74.

Pärnakate eest skooris ameeriklasest mängujuht Alterique Gilbert. Kodupubliku rõõmuks vastas läbimurdekorviga Lips. Ühtlasi teenis võõrustajate eesliinimees ka vea ning realiseeris vabaviske, 76:76.

Minut ja kakskümmend kolm sekundit enne normaalaja lõppu tegutses kaitses määrustevastaselt Veideman, saates vabaviskejoonele külaliste tagamehe Andris Mistersi. Lätlane ei eksinud, viies suvepealinlased juhtima 78:76.

Kümme sekundit hiljem purjetas korvi alla terava jalaga tagamees Devin Harris. Viik! Kellalt oli kulunud veel kakskümmend kuus sekundit, kui Veideman leidis suurepärase sööduga Ronalds Zaķise, kes palli korvi toimetas, 80:78.

Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula võttis seepeale arupidamiseks aja maha. Plaanitu kandis vilja, sest meeskonna tsenter Artūras Valeika seadis jalule viigi 80:80.

Kakskümmend viis sekundit hiljem Zaķise möödaläinud viske pärast lauavõitlusse tormanud Lips tegi vea Robert Valget takistades, Pärnu tagamängija tabas kahest vabaviskest ühe, 81:80.

Nüüd oli KK Viimsi/Sportlandi peatreeneri Valdo Lipsu kord mängumehed arupidamiseks pingile kutsuda. Taaskord töötas kui õlitatult tandem Veideman – Zaķis. Läti keskmängija korv tagas väljakuperemeestele kolm sekundit enne lõpuvilet edu 82:81.

Kaotusseisu jäämisega ei suutnud leppida aga pärnakate tagamees Gilbert, kes suurepärast kehavalitsemist demonstreerides välkkiirelt korvi lähistele murdis ning palli läbi rõnga upitas, 83:82.

KK Viimsi/Sportland vajas turniiritabelis viienda koha tagamiseks võitu. Valdo Lipsu hoolealused lõpetasid põhiturniiri 16 võidu ja 10 kaotusega. Neid võib püüda kinni BK Ogre. Kaks võitu vähem omaval Läti klubil seisavad ees kodumängud BK Liepāja ja Rakvere Tarvaga. Mõlemas omavahelises matšis oli BK Ogre KK Viimsi/Sportlandist parem.

Põhiturniiri kuuenda koha meeskond läheb veerandfinaalis vastamisi BC Kalev/Cramoga ja viienda koha meeskond TalTech/OPTIBET-iga.

14 võitu ja 11 kaotust kasseerinud Pärnu Sadam hakkab veerandfinaalis suure tõenäosusega võimeid võrdlema BK Ventspilsiga. Rannula hoolealused võivad saada veel ühe võidu, kui alistavad Valmiera GLASS VIA.

KK VIIMSI/SPORTLAND – PÄRNU SADAM 82:83