Reklaam sulgub sekundi pärast

Kehakultuuri ja spordi aastapreemia pälvis pikaaegne naiste korvpalli eestvedaja Kersti Sirel

Kersti Sirel
Kersti Sirel — FOTO: Basket.ee

Eesti Olümpiakomitee "Spordiaasta tähed 2023" galal pälvis Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemia ka Eesti naiste korvpalli pikaaegne eestkõneleja, treener, lektor Kersti Sirel. Palju õnne!

Kersti Sirel- Naiste korvpalli mõistus ja südametunnistus. Aastaid tüdrukuid ja naisi juhendanud edukas ja armastatud treener, kes tunneb end hästi nii spordisaalis kui ka ülikooli auditooriumis.

Just nii iseloomustatakse tabavalt Kersti Sirelit Eesti Kultuurkapitali kodulehel.

Tänavused teised laureaadid:

Eesti Discgolfi Liit - Kettagolfi EM-i korraldusmeeskond

Meeldejääv tiitlivõistluse läbiviimine. Eestlaste pühamus, Tallinna lauluväljakul esmakordselt peetud kettagolfi EM tõi võistlust vaatama nii staažikad mängijad kui ka põnevil uudistajad. 

Raoul - Vello Leitham

Noorte maadluse väärtustaja. Aktiivne ja entusiastlik korraldaja, kelle juhtimisel on Tallinn Openist saanud Euroopa tähtsaim ja suurim noorte maadlejate võistlus.

Anett Kontaveit

Tennise särav täht. Karjääri lõpetanud tennisist, kes pani rahvahulgad vaimustunult kaasa elama siis, kui ta oli maailma teine reket ning ajal, kui ta mängis tänulike kaasmaalaste ees pika teekonna kõige viimase mängu.

Taavi Tuvike

Jäähoki unistusse panustaja. Südamega Lõuna-Eesti jäähoki arengusse panustav entusiast, kes on süstinud noortesse hokipisiku ja toetajatesse usu, et edasi saab liikuda vaid korraliku väljaku ja koostööga.

Jüri Dorbek

Sporditaristu uuendaja. Tema valvsa pilgu all valmis veerandsada aastat tagasi Tallinna Spordihall, millest kasvas kiiresti ühe suurima kasutajaskonnaga baas. Tänavu sai nüüd juba uue nimega - Tallinna Kergejõustikuhall – hoone uue sisu, värske välimuse, sinise tartaani ja õnnelikud spordihuvilised.

Vahur Joala

Veemoto hing. Tunnustatud kohtunik, alati oodatud koolitaja ja edukas ajaloo talletaja, kes on aastakümneid juhtinud veemotoelu nii Eestis kui ka maailmas.


Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri ja spordi sihtkapitali 2023. aasta peapreemia ja elutööpreemia antakse üle Kultuurkapitali preemiapäeval 9. veebruaril 2024.