Keenan Evans kaaluks Leedu koondises mängimist

Keenan Evans vasakul, tähistamas koos rohelises kostüümis jõuluvanaga Zalgirise võitu Euroliigas
Keenan Evans vasakul — FOTO: BC Zalgiris Kaunas

Kaunase Žalgirises mängiv 27-aastane ameeriklane Keenan Evans tunnistas, et kaaluks Leedu koondise eest mängimist, lisades, et oleks huvitav näha Euroliigas mängivaid ameeriklasi esindamas USA meeskonda suurtel rahvusvahelistel turniiridel.

Pärast eelmisel hooajal saadud Achilleuse vigastusest paranemist tunnistas Kaunase Žalgirise tagamängija Keenan Evans, et oleks huvitatud Leedu koondises mängimisest, kirjutab BasketNews.com.

27-aastasel mehel kulus jaanuaris saadud Achilleuse vigastusest taastumiseks 8 kuud.

Enne vigastust oli Evans Žalgirise vaieldamatu liider ja fännide seas armastatuim mängija. Ta viskas mängus keskmiselt 15,9 punkti (kolmeseid 45,8% tabavusega), andis 3,7 korvisöötu ja võttis 3,2 lauapalli mängu kohta.

Evans otsustas jääda teiseks hooajaks Kaunasesse, lisades, et ta ei rääkinud teiste meeskondadega.

“Ausalt öeldes ütlesin oma agendile, et ma ei taha tegelikult teiste meeskondadega rääkida,” ütles Evans BasketNewsile. “Keskendusin taas tervena olemisele.”

“Žalgiris näitas mulle austust pärast vigastust. Ma ei tahtnud isegi mõelda teise meeskonda siirdumisele, mistõttu sulgesin kõik selle teemalised jutud. Keskendusin ravile ja Euroliigasse naasmisele,” lisas Evans.

Enne kui Evans vigastada sai, mõtlesid paljud, kuidas ta rahvusvahelises korvpallis ja hüpoteetiliselt ka Leedu koondises välja näeks.

Žalgiris ja Leedu korvpalliliit tegid aprillis naljal isegi, kinkides Evansile rahvuskoondise särgi.

Milline oleks aga Evansi reaktsioon, kui selline pakkumine oleks ehtne?

“Ma kaaluksin seda 100%. See oleks tohutu au (Leedut esindada),” ütles Evans BasketNewsile.