Kaunase Žalgirise korvpalliklubi avalikustas 2023-24 hooaja eelarve

Kaunase Žalgiris
Kaunase Žalgiris — FOTO: Kaunase Žalgirise Facebook

Kaunase Žalgirise korvpalliklubi avalikustas, et selle hooaja eelarve on 13 miljonit eurot, millest mängijate ja treenerite palkadele on eraldatud 8,6 miljonit eurot.

Kaunase Žalgirise uus peadirektor Paulius Jankunas tutvustas pressikonverentsil meeskonna majandusnumbreid nii eelmise aasta kui ka tuleva hooaja kohta, kirjutab BasketNews.com.

Eelmisel aastal plaanis organisatsioon saada 11,3 miljoni euro suurust tulu, kuid teenis ligi 3 miljonit eurot rohkem, kokku 14,2 miljonit eurot. Suurim mõju oli kõrge piletimüük, mis ületas prognoositust 60%.

Hooajapiletite müügist teeniti 2 miljonit eurot, tavapiletite müügitulu aga 4,6 miljonit eurot, millest 1,5 miljonit tuli ühest Euroliiga play-offi kodumängust FC Barcelonaga.

Žalgiris kulutas eelmisel hooajal 13,1 miljonit eurot (8,4 miljonit mängijate ja treenerite palkadeks). Organisatsioon kulutas Euroliiga Final Fouri korraldamiseks 1,9 miljonit eurot ja sai vastutasuks kogu hooaja 1 miljoni euro suuruse kogukasumi eest 1,8 miljonit eurot.

Žalgirise eelarve on sel aastal 13 miljonit eurot, millest 2 miljonit tuleb Kaunase vallalt, 4,1 miljonit eurot sponsorlusest ja reklaamist, 1,9 miljonit eurot teleõigustest ja 5 miljonit piletimüügist.

Mängijate ja treenerite palkadeks eraldatakse 8,6 miljonit eurot. Numbritesse mahtus ka meeskonnast väljaostmiseks Pireuse Olympiakosesse lahkunud Ignas Brazdeikise palk.