Reklaam sulgub sekundi pärast

Kaunase Žalgiris toob NBA-st lisajõudu

198 cm pikkune Leedu korvpallikoondislane Ignas Brazdeikis liitus Kaunase Žalgirisega.

23-aastane leedulane valiti 2019. aasta NBA draftis teises ringis 47. valikuna Sacramento Kingsi poolt, kes omakorda saatis mängumehe vahetustehinguga New York Knicksi.

Eelmisel hooajal mängis Brazdeikis NBAs Orlando Magicu ning nende G-liiga meeskonna Lakeland Magicu eest. Põhimeeskonnas olid leeduka keskmised näitajad 5,0 punkti, 1,7 lauapalli ja 0,9 korvisöötu mängu kohta. G-liigas olid vastavad näitajad 20,8 punkti, 5,2 lauapalli ja 3,3 korvisöötu.

Brazdeikis debüteeris ka Leedu koondises peatreener Kazys Maksvytise käe all ning kogus FIBA ​​MM-valikmängudes Bulgaaria ja Tšehhi vastu keskmiselt 14,5 punkti ja 3,5 lauapalli.

"Oleme Ignast juba paar aastat jälginud ja tahtnud teda näha Žalgirise särgis. Ignas on pärit Kaunasest, ta on tagasi saanud Leedu kodakondsuse ja nüüd näeme teda kandmas Žalgirise särki. Treener Maksvytis on temaga juba koostööd teinud, nii et tema võimetes pole enam kahtlust,“ märkis Žalgirise tegevjuht Paulius Motiejunas.

Leedu suurklubi jaoks oli see juba kuues uus liituja kahe hooja vahel. Varem oli Zalgiris toonud Laurynas Birutise , Arnas Butkeviciuse, Rolands Smitsi, Kevarrius Hayesi ning Keenan Evansi.