Kaunase Žalgiris sõlmis kahe selle hooaja mängijaga uued lepingud

Kevarrius Hayes keskmine
33. mänguvooru parima soorituse autor Kevarrius Hayes (keskmine) — FOTO: BC Žalgiris Kaunas Facebook

Leedu korvpalliklubi Kaunase Žalgiris on järgmiseks hooajaks sõlminud lepingud 27-aastase lätlase Rolands Šmitsi ja Kesk-Aafrika Vabariiki esindava 26-aastase Kevarrius Hayesiga.

Rolandas Šmitsiga pikendati lepingut 2025-2026. hooaja lõpuni, kuid leping annab meie lõunanaabril võimaluse lahkuda iga hooaja järel, välja arvatud tänavuse suve järel. 

“Hooaeg pole veel läbi ning tahame võita Leedu meistritiitli. Oleme perega rahul, et jääme Kaunasesse pikemaks ajaks. Siin on korvpalluri jaoks kõik vajalikud tingimused, meil on uskumatu fännibaas, nii et tahan seda ka edaspidi nautida. Lisaks võistlen tuttavas keskkonnas, olen kodu lähedal ja see teeb mind õnnelikuks,“ ütles lepingupikendusele alla kirjutanud lätlane Žalgiris.lt-le.

27-aastane lätlane saabus Leetu eelmisel suvel FC Barcelonast ja tõusis kiiresti meeskonna tähtsaimate mängijate sekka.

Juba lõppenud Euroliiga hooajal tegi Šmits kaasa kõigis (37) kohtumistes ning kogus keskmiselt 9,7 punkti, 4,7 lauapalli ja 1,1 korvisöötu mängu kohta.

«Kui eelmisel suvel Rolandi kutsusime, teadsime väga hästi, mida ta võib meeskonda tuua. Hooaja jooksul veendusime, et meil on seda kõike ka edaspidi vaja, seega on hea meel, et need läbirääkimised ei veninud pikaks ja hoidsime tähtsa mängija alles“, sõnas meeskonna peatreener Kazys Maksvytis.

 

 

Kaunases jätkab mängimist ka keskmängija Kevarrius Hayes, kellega tehti 1+1 leping.

“Mul oli hea meel eelmisel suvel Euroliigasse naasmise üle, kuid Kaunases mängimine oli varasemast veelgi parem kogemus. Meil on hea hooaeg, tahame selle lõpetada Leedu liigas meistriks tulemisega ja järgmisel aastal proovime teha veelgi paremina hooaja. Usun, et Žalgiris on minu jaoks praegu parim koht,” ütles Hayes Žalgiris.lt-le.

206 cm pikkune tsenter liitus Žalgirisega eelmisel suvel Bursa Frutti Extrast.
Hayes, kes on tuntud oma võimsate pealtpanekute ja vägevate viskeblokeeringute poolest, sai kiiresti fännide lemmikuks.

Euroliiga hooajal astus ameeriklane väljakule kõigis Žalgirise mängudes, visates keskmiselt 18 mänguminuti jooksul 5,4 punkti, võttes 4,4 lauapalli ja sai kirja 0,9 viskeblokeeringut mängu kohta.