Kaspar Kuusmaaga täienenud G4S Noorteliiga meeskond jäi kodusaalis alla Rae Koss/Hansaviimistlusele

G4S Noorteliiga noorte korvpalluritega liitus U18 Eesti koondise liige Kaspar Kuusmaa, kes toob meeskonda energiat, loob teravusi ja paneb palli hoogsamalt liikuma.

Foto: Siim Semiskar

 

Pärast Itaaliast Rooma Stella Azzurra korvpalliakadeemiast lahkumist ühines Kaspar Kuusmaa jaanuari lõpus Pärnu Sadamaga. Esialgu oli kavas paarinädalane katseaeg.

Ülemöödunud nädala lõpust on Kaspar Kuusmaa treeninud koos Audentese spordigümnaasiumi ehk G4S Noorteliiga poistega. Esmaspäeval registreeriti 185 cm pikkune tagamängija G4S Noorteliiga koosseisu ja täna tegi ta esimest korda kaasa Audentese spordikeskuses peetud Saku I liiga kohtumises.

Avakorvi viskas Kaspar Kuusmaa. Esimene veerandaeg möödus tasavägiselt ja külalisvõistkond juhtis 24:20. G4S Noorteliiga vastupanu nõrgenes teisel veerandajal, kui Rae Koss/Hansaviimistlus suurendas spurdiga 15:5 edu 15-punktiliseks. Kolmanda perioodi keskel juhtis külalismeeskond 20 punktiga.

Siis alustas G4S Noorteliiga järele rühkimist, kandev osa oli Kaspar Kuusmaal. Tema tabamus veidi vähem kui kolm minutit enne lõpusireeni kahandas mahajäämuse kaheksale punktile. Ent külaliste paremus oli juba kindel ja nad tüürisid võidule 81:70.

Kaspar Kuusmaa panustas 22 punkti, 5 resultatiivset söötu ja 3 vaheltlõiget.

“Saime letter of clearence’i ehk Kaspari mängijaõigused kätte ja ta jääb meie võistkonda hooaja lõpuni,” ütles G4S Noorteliiga meeskonna ja Audentese spordigümnaasiumi peatreener Aivar Kuusmaa. “Tal on vaja lõpetada gümnaasium ja seda on Tallinnas parem teha. Loodan, et ta saab jätkata õpinguid Audentese e-koolis.”

Võitjate kontosse tõi Ron Pehka 24 punkti ja 4 resultatiivset söötu, Risto Puur lisas 23 punkti ja Rannar Raap hankis 11 lauapalli.

Rae Koss/Hansaviimistlus sai 13 kaotuse kõrvale viienda võidu, mis annab turniiritabelis 10. koha. Tagapool on vaid G4S Noorteliiga (4/14) ja SK Nord Aid/Cramo (0/17). Kaks nõrgemat meeskonda kukuvad Saku II liigasse, G4S Noorteliigale on koht Saku I liigas võistlusjuhendi järgi kindlustatud. Rae Koss/Hansaviimistlus jätkab heitlust Saku I liigasse püsima jäämise eest.