Kalev/Cramol on pronksmedalist üks võit puudu

BC Kalev/Cramo alistas pühapäeval pronksiseeria teises mängus TalTech/Optibeti 77:63 (48:30), juhib nüüd kolme võiduni mängitavat seeriat 2:0.

Kohtumise avaveerandi võitis Kalev kolme punktiga (24:21), kuid teisel mänguperioodil lubati kodumeeskonnal visata vaid 9 punkti enda 24 vastu ja poolajaks oli kalevlaste eduseis 18-punktiline, 48:30.

TalTech sai kolmandal veerandil korraks üheksa punkti kaugusele, kuid enamaks täna jõudu ei jagunud. Kalev/Cramo avaldas kaitses kõva survet ja see avaldas selgelt mõju TalTechi viskeprotsendile – väljakult tabati vaid 33-protsendilse täpsusega (21/62). 

Kalev/Cramole tõid tänases kohtumises Tanel Kurbas 16 ja Donovan Jackson 14 punkti. Rauno Nurger lisas veel 12 silma. TalTechi resultatiivsemad olid Brandon Reginald Childress 28 ja Gregor Ilves 11 punktiga.

Nurger sõnas mängujärgses intervjuus, et Kalevi selge eesmärk oli lühikese koosseisuga TalTechi vastu mängida rohkem korvi alla. “Oleme pikemad ja tugevamad, plaan on mängida korvi alla. Kui nad tõmbavad kaitses kokku, siis söödame välja ja vaatame sealt edasi. TalTech tuli korraks küll kolmandal veerandil järgi, aga sellist ärevuse tunnet ei tekkinud. Võitsime täna kindlalt.” 

Seeria avamängu olid kalevlased võitnud 85:75. Seeria kolmas kohtumine on kavas teisipäeval kell 19.00.