Kaamos Karikavõistlustel said kolmapäeva õhtul võidurõõmu tunda Tartu, Rapla ja Keila meeskonnad

Tartu peatreener Aivar Kuusmaa (keskmine) ja abitreener Toomas Kandimaa (paremal) — FOTO: Diana Jesin

Kaamos Karikavõistluste eelring sai kolmapäeva õhtul jätku, kui võistlustules olid korraga kuus meeskonda.

Tartu Ülikool Maks & Moorits vs Viimsi

Kui Tartu meeskonna jaoks oli tegemist karikasarja esimese kohtumisega, siis Viimsile oli tegemist teise mänguga, sest pühapäeval avamängus võideti koduväljakul Keila Coolbeti meeskonda.

Avaveerand kulges tartlaste juhtimisel kui neli minutit enne esimese perioodi lõppu oli Tartu meeskond 15:2 juhtimas. Veerandaja lõpus küll Viimsi meeskond kosus, kuid esimene veerandaeg kuulus tartlastele 21:10. Teisel veerandajal suutsid tartlased oma eduseisu kasvatada (veerandaeg 28:22 Tartule) ning poolajale mindi 49:32 eduseisul.

Teisel poolajal suutis Viimsi meeskond kahel korral kaotusseisu üheksale punktile vähendada, kuid otsustavat murrangut mängu ei suudetud tuua ning lõpuvile kõlades olid tablool numbrid 85:64 Tartu Ülikool Maks & Mooritsa poolt vaadatuna.

Tartu meeskonna resultatiivseimad olid Jalen Henry 18 punkti ja 7 lauapalliga, Omar El-Sheikh 17 punkti ja 15 lauapalliga (efektiivsusnäitaja 33) ning Rauno Nurger lisas 10 punkti.

Viimsi poolelt suurimad punktitoojad olid Omar Pajic 12 punktiga ning Stefan Vaaks ja Jorgen Rikberg lisasid mõlemad 10 punkti.

TalTech/ALEXELA vs Utilitas Rapla

Vendade peatreenerite duelliks ristitud ning Jõgeval peetud kohtumine kulges suureskooriliselt avaveerandajast peale, kui esimese perioodi lõpuks oli peal TalTech/ALEXELA meeskond 28:24. Teine veerand jätkus samuti korviderohkelt (24:26 Raplale) ning poolajale mindi TalTechi meeskonna 52:50 eduseisul.

Poolajapausilt tuli värskemalt välja aga Utilitas Rapla meeskond, kes tegi kolmandal veerandajal otsustava käigu ning võitis veerandaja 32:14. Mängu otsustav viimane veerandaeg möödus madalaskooriliselt ning mängu lõppedes olid tablool numbrid 97:80 Utilitas Rapla meeskonna kasuks.

Rapla meeskonna parimad olid Tormi Niits 21 punkti ja 12 lauapalliga (efektiivsusnäitaja 37), Brandon McKissic 21 punkti ja 6 resultatiivse sööduga ning Jalyn McCreary 20 punkti ja 6 lauapalliga. Hendrik Eelmäe ja Emils Krumins lisasid kumbki 14 punkti.

TalTechi resultatiivseimad olid Kristjan Kitsing 20, Patrik Saal 16 ja Rasmus Andre 15 punktiga.

Keila Coolbet vs Pärnu Sadam

Õhtu viimases kohtumises läks Keilas vastamisi meeskonnad, kes mõlemad olid karikasarja esimeses kohtumises kaotusekibedust pidanud tunnistama. Avaveerandaeg kuulus Keilale 19:17, kuid poolajapausile mindi viigiseisul 34:34.

Kolmas ja neljas veerandaeg möödusid sarnaselt esimesele punkt-punktis, kus kumbki meeskond eest ära ei suutnud rebida ning 40 minuti lõppedes olid tablool numbrid 66:66 ning mängu saatust jäi otsustama lisaaeg.

Lisaaega alustasid mõlemad meeskonnad tabavate kolmestega ning otsustava käigu tegi Keila meeskond 35 sekundit enne lõppu kui 76:72 eduseisul tabas nende keskmängija Ihor Serheyev kolmese. Pärnu suutis küll omaltpoolt vastata, aga sellest ei piisanud ning lõppskooriks 83:77 Keila Coolbetile.

Keila Coolbeti parimad olid Tautvydas Kupstas 20 punkti ja 7 lauapalliga, suvel Pärnu meeskonna särgi Keila oma vastu vahetanud Saimon Sutt 18 punkti ja 5 lauapalliga ning Kristen Kasemets 18 punkti ja 5 lauapalliga.

Pärnu meeskonna mängumootorit vedasid Ajiroghene Johnson 23 punkti ja 7 lauapalliga ning ameeriklasest mängujuht Christian Bradford 17 punkti ja 9 resultatiivse sööduga.