Reklaam sulgub sekundi pärast

Jukka Toijala nimetas 18 mängijat, kes alustavad ettevalmistust koduseks olümpiamängude eelvalikturniiriks

Eesti korvpallikoondis
Eesti korvpallikoondis — FOTO: FIBA.basketball

Eesti meeste korvpallikoondis võõrustab tänavusel suvel 12.-15. augustil Tallinnas, Tondiraba Jäähallis olümpiamängude eelkvalifikatsiooniturniiri. Rahvuskoondise peatreener Jukka Toijala nimetas 18 mängijat, kes alustavad alates 24. juulist ettevalmistust koduseks turniiriks.

Rahvuskoondist ootab enne Tondiraba Jäähallis peetavat turniiri ees kolm kontrollmängu, kui tuleval nädalal kohtutakse kahel korral võõrsil Ungari koondisega (3. ja 4. augustil) ning korra võõrsil MM-finaalturniiriks valmistuva Soomega (9. august).

 

Piletid olümpiamängude eelvalikturniirile on saadaval Piletitaskus!

 

Möödunud sügisel EM-finaalturniiril osalenud koondisest jäävad olümpiamängude eelkvalifikatsiooniturniirist eemale erinevatel põhjustel Maik-Kalev Kotsar, Siim-Sander Vene, Kristjan Kitsing, Janari Jõesaar, Martin Dorbek ja Sten Sokk.

 

“Sel suvel on mind isiklikus elus ootamas ees suursündmus, kui sõuan augustis abieluranda. Kindlasti oleksin soovinud Eesti koondist esindada kodusel turniiril, aga kuna pulmad on üks elu tähtsamaid ning pikalt ette planeeritud sündmuseid, siis kahjuks sel suvel mind koondisesärgis mängimas ei näe,” sõnas tänavu Euroliigas väga hea debüüthooaja teinud Baskonia keskmängija Maik-Kalev Kotsar ning lisas: “Aga kindlasti hoian koondise tegemistel silma peal ja elan nende tegemistele kaasa.”

 

Juuli keskpaigas andsid Euroliiga ja FIBA korvpallifännidele rõõmustava uudise, mis tähendab, et uuel hooajal on Euroliiga mängijatel võimalik oma rahvuskoondiseid esindada ka hooaja sees. “See on kindlasti väga äge ja positiivne uudis, et lõpuks kokkuleppele jõuti. Kui vähegi võimalik ja tervis on korras, siis tahan alati koondist esindada,” andis 26-aastane Baskonia mängumees rõõmustava sõnumi Eesti korvpallifännidele.

 

Eesti meeste korvpallikoondise kandidaadid OM-eelvalikturniiriks

 

Joonas Riismaa

Kasper Suurorg

Taavi Jurkatamm

Mikk Jurkatamm

Leemet Böckler

Hugo Toom

Matthias Tass

Artur Konontšuk

Rauno Nurger

Henri Drell

Mihkel Kirves

Kregor Hermet

Sander Raieste

Kaspar Treier

Siim-Markus Post

Kristian Kullamäe

Kerr Kriisa

Gregor Kuuba

 

Peatreener: Jukka Toijala

Abitreenerid: Heiko Rannula, Indrek Reinbok

Füsioterapeudid: Priit Lehismets, Harvis Mill, Riina Riisik

Arst: Kaido Stroom

Spordidirektor: Raido Roos

Mänedžer: Jalmar Joosep Saar

Pressiesindaja: Eerik Parvits

 

12.-15. augustil Tallinnas toimuval olümpiamängude eelkvalifikatsiooniturniirile annab puhast energiat Utilitas.