Reklaam sulgub sekundi pärast

Jonas Jerebko heideti pärast Moskva CSKA-ga liitumist Rootsi korvpallikoondisest välja

Rootsi korvpalliliit kaua ei mõelnud, Jonas Jerebko heideti pärast Moskva CSKA-ga liitumist koondisest välja.

Rootsi korvpalliliit andis avalduses teada, et seni, kuni Jerebko kannab CSKA särki, ei ole tal võimalust rahvuskoondist esindada.

Rootsi korvpalliliidu peasekretär Fredrik Joulamo rääkis kolmapäeval Jonas Jerebkoga tema valikust Venemaal mängida ning tõi välja, kuidas see läheb otseselt vastuollu Rootsi korvpalli väärtushinnangutega ja meie selge seisukohaga Venemaa küsimuses.

Kahjuks oleme pärast seda dialoogi sunnitud nentima, et Jonas Jerebkol puuduvad võimalused Rootsi korvpallikoondise esindamiseks,» seisab SBBF-i pressiteates.

Jerebko on pärast Moskva oblastist Himki lahkumist 23. jaanuaril 2021 olnud klubita juba üle aasta. Viimane meeskond võlgneb Jerebkole endiselt märkimisväärse summa raha.

"See, kuidas me (Rootsi korvpalliliit) selles küsimuses seisame, on üsna selge. Oleme korraldanud rahakogumise, mõistnud hukka Venemaa sissetungi ja toetanud FIBA ​​otsust. Kuid me ei ole seotud oma mängijate lepingutega. Peame rääkima sellest, mis see tähendab Joonasele ja meile ka tulevikus," lisas ta.