Henri Drell tegi senise NBA karjääri parima esituse, Konontšuk nihutas piire Saksamaal

Henri Drell
Henri Drell — FOTO: FIBA.basketball

Välismaal mängivatest Eesti korvpalluritest säras eelmisel nädalal enim Henri Drell, kes tegi oma lühikese NBA-karjääri parima etteaste ja aitas Chicago Bullsi võiduni.

Siinpool ookeani jätkas häid esitusi Saksamaa kõrgliigas palliv Artur Konontšuk, kes oli Oldenburgi võidumängus lähedal kaksikduublile. Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia võttis tähtsa võidu nii Euroliigas kui ka Hispaania kõrgliigas.

USA, NBA

Korvpalliliigas NBA peeti põhihooaja viimased mängud. Henri Drelli kodumeeskond Chicago Bulls (39-43) käis möödunud nädalal väljakul koguni neljal korral, kui kirja saadi kaks võitu ja kaks kaotust. Teisipäeval jäädi koduplatsil 117:128 alla New York Knicksile (50-32). Drell kuulus küll Bullsi koosseisu, kuid mänguaega ei teeninud.

Neljapäeval alistati võõrsil kindlalt 127:105 liiga kehvima võiduprotsendiga meeskond Detroit Pistons (14-68). Drell pääses väljakule 2 minutiks, mille jooksul ta isiklikku punktiarvet ei avanud (kolmesed 0/1). Protokolli läks kirja vaid üks lauapall ja üks isiklik viga.

Päev hiljem oldi samuti võõrsil üle Washington Wizardsist (15-67) 129:127. Drell tegi sealjuures oma noore NBA-karjääri parima esituse, visates 23 minuti jooksul 9 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 2/4, vabavisked 1/2). Lisaks kogunes eestlase arvele 2 lauapalli, üks resultatiivne sööt, 2 vaheltlõiget, üks blokeeritud vise, üks pallikaotus ja 5 viga.

Pühapäeval kohtuti taaskord New York Knicksiga, kellele kaotati võõrsil lisaaja järel 119:120. Drell jäi põhihooaja viimases mängus pingile.

Kahepoolse lepinguga mängijad play-in ja play-off mängudes kaasa teha ei saa, mis tähendab, et tänavune hooaeg on Drelli jaoks lõppenud. Ta jooksis Chicago Bullsi eest väljakule kokku neljas kohtumises ning kogus keskmiselt 7,5 mänguminutiga 2,8 punkti, ühe lauapalli, ühe resultatiivse söödu, 0,5 vaheltlõiget ja 0,3 blokki. Põhihooaja idakonverentsis üheksanda kohaga lõpetanud Chicago Bulls läheb play-in turniiril vastamisi Atlanta Hawksiga.

HISPAANIA, ACB

Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Vitoria-Gasteizi Baskonia (18-16) sai Euroliiga põhiturniiri viimases voorus tähtsa võidu, kui reedel alistati võõrsil 95:91 lähikonkurent Bologna Virtus (17-17). Kotsar viskas 15 minutiga 4 punkti (kahesed 1/3, vabavisked 2/2), võttis 5 lauapalli, sooritas ühe vaheltlõike ja tegi nii ühe pallikaotuse kui ka isikliku vea. Raieste pääses platsile 7 mänguminutiks, ent kätt valgeks ei saanud (kolmesed 0/1). Küll aga andis ta ühe korvisöödu ja tegi ühe vaheltlõike. Tänu sellele võidule lõpetas Baskonia põhiturniiri kaheksanda kohaga, mis tähendab, et play-in'i turniiril kohtutakse Tel Avivi Maccabiga. Selle kohtumise võitja pääseb otse play-off'i, kaotaja läheb vastamisi Istanbuli Anadolu Efesi - Bologna Virtuse paari võitjaga, et selgitada välja viimane play-off'i meeskond.

Baskonia (16-13) oli võidukas ka Hispaania kõrgliigas, kui pühapäeval oldi kodusaalis 76:74 üle Breoganist (8-21). Seejuures pääses Baskonia esmakordselt juhtima alles viimastel sekunditel tabanud võidukorviga. Kotsar viibis platsil 16 minutit ning kogus selle ajaga 2 punkti (kahesed 1/2), 2 lauapalli, 3 resultatiivset söötu ja ühe isikliku vea. 4 minutit mänginud Raieste statistikalehele jäi vaid üks pallikaotus, ühtegi pealeviset ta ei teinud.

Kristian Kullamäe koduklubi Bilbao (13-16) kaotas laupäeval Hispaania kõrgliigas võõrsil Tenerifele (19-10) 84:101. Sellega lõppes ka Bilbao neljamänguline võiduseeria. 15 minutit mänguaega saanud Kullamäe viskas 6 punkti (kahesed 0/3, kolmesed 2/4), võttis 2 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, tegi 2 pallikaotust ning teenis 2 isiklikku viga. Bilbao parim korvikütt oli endine Kalev/Cramo mängija Sacha Killeya-Jones, kelle arvele kanti 15 punkti.

Baskonia asub Hispaania kõrgliiga tabelis üheksandal kohal ehk jääb praeguse seisuga esimesena play-off'i ukse taha. Bilbao jätkab 11. positsioonil.

SAKSAMAA, BBL

Saksamaa kõrgliigas teenis Artur Konontšuki koduklubi Oldenburg (14-14) kolmanda järjestikuse võidu, kui laupäeval alistati võõral väljakul 88:82 Vechta Rasta (17-11). Konontšuk sai võitjate rivistuses enim mänguaega - 28 minutit. Selle ajaga viskas ta 8 punkti (kahesed 0/3, kolmesed 2/6, vabavisked 2/2), võttis mängu parimana 10 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi nii ühe pallikaotuse kui ka isikliku vea. Lauapallide arv tähistab tema Oldenburgi karjääri rekordit. Oldenburg hoiab Saksamaa kõrgliigas üheksandat kohta, mis viiks klubi play-in mängudele.

ITAALIA, SERIE A

Kaspar Treieri koduklubi Sassari Dinamo (12-15) jätkas Itaalia kõrgliigas kaotusega, kui jäi pühapäeval võõrsil 79:88 alla Napolile (13-14). 19 minutit mänginud Treier viskas 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/1), võttis 3 lauapalli ja tegi 3 viga. Napoli ridades tegi kaasa ka sudaanlane Dut Mabor, kes mängis mullu Pärnu Sadamas.

Itaalia kõrgliigas pääses pühapäeval väljakule ka Joonas Riismaa, kelle koduklubi Brindisi (8-19) kaotas võõrsil Reggianale (15-12) 66:74. Riismaa 8 minutiga kätt valgeks ei saanud (kahesed 0/1), kuid võttis ühe lauapalli.

Päev varem sai Itaalia kõrgliigas kaotuse kirja ka Tormi Joonatan Metsla koduklubi Pistoia (14-13), kes vandus võõral väljakul alla Pesaro Victoria Libertasele (9-18) 82:89. Kahel eelmisel hooajal Pistoia eest Itaalia esiliigas mänginud Metslal on kõrgliigas debüüt veel tegemata.

Pistoia on tabelis 28 punktiga seitsmes, Sassari 24 punktiga 10. ja Brindisi 16 punktiga 16. ehk viimane. Play-off'i pääsevad kaheksa paremat meeskonda, kaks viimast langevad esiliigasse.

POOLA, PLK

Janari Jõesaare koduklubi Wloclaweki Anwil (22-6) sai pühapäeval Poola kõrgliigas valusa kaotuse. Võõrsil jäädi lisaajal 87:89 alla Ostrow Wielkopolskile (17-11), mis lõpetas Wloclaweki neljamängulise võiduseeria. 28 minutit mänginud Jõesaare arvele kogunes 8 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/3, vabavisked 1/2), 8 lauapalli, üks resultatiivne sööt, 2 pallikaotust ja 5 viga, mis ta lisaajal pingile kukutasid. Võitjate parimad skooritegijad olid varem Kalev/Cramos mänginud lätlased Aigars Škele ja Ojars Silinš, kes tõid vastavalt 20 ja 19 punkti. Wloclaweki klubi püsib kaotusele vaatamata 50 punktiga endiselt liidrikohal.

BELGIA, BNXT LEAGUE

Matthias Tassi tööandja Oostende (6-0) jätkab Belgia-Hollandi liiga eliitdivisjonis täiseduga, pühapäeval alistati koduplatsil kindlalt 85:61 Den Boschi Heroes (3-3). Tass viibis väljakul 23 minutit, viskas 2 punkti (kahesed 1/2), võttis 8 lauapalli, andis 2 tulemuslikku söötu, tegi ühe pallikaotuse ning teenis 3 isiklikku viga. Den Boschi ridadesse kuulusid ka varem Eestis mänginud hollandlased Thomas van der Mars (Rapla ja Kalev/Cramo) ja Jito Kok (Rapla), kes kogusid vastavalt 10 ja 6 punkti. Oostende juhib nüüd Belgia-Hollandi liiga eliitdivisjoni 31 punktiga, koos riigisiseste mängudega on teenitud juba 18 võitu järjest.

HISPAANIA, LEB GOLD

Hispaania esiliigas jätkab võidukalt Siim-Sander Vene koduklubi Burgose San Pablo (22-8), kes teenis eelmisel nädalal kaks võitu. Kolmapäevases kohtumises alistati kodusaalis kindlalt 91:67 Castello Amics (8-22). Vene teenis võitjate ridades 13 minutit mänguaega, mille jooksul viskas ta 10 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 2/5), hankis 3 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike, blokeeris 2 vastaste viset ning sai kirja 3 isiklikku viga.

Pühapäeval võideti kolmas mäng järjest, kui võõrsil oldi paremad Sevilla Real Betisest (13-17) 88:76. Vene viibis platsil 19 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 3 punkti (kolmesed 1/4), 3 lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige ja 3 isiklikku viga.

Jaan Puideti koduklubi Valladolidi Real (18-12) sai möödunud nädalal Hispaania esiliigas kirja kaks kaotust. Teisipäeval vannuti kodusaalis 73:88 alla Madridi Estudiantesele (21-9) ning pühapäeval saadi juba kolmas järjestikune kaotus, kui võõrsil jäädi 66:80 alla tabeliliider Corunale (24-6). Puidet tegi kaasa vaid mängus Coruna vastu, kus tema arvele jäi 27 minutiga üks punkt (kahesed 0/4, kolmesed 0/2, vabavisked 1/2), üks lauapall, meeskonna parimana 7 korvisöötu, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Tabelis on Burgos 52 punktiga kolmandal ja Valladolid 48 punktiga seitsmendal positsioonil. Esiliiga põhiturniiri võitja tõuseb otse kõrgliigasse ning teine kuni üheksas koht selgitavad play-off'is teise kerkija.

ITAALIA, SERIE A2

Karl Markus Poomi koduklubi Rieti Real Sebastiani (20-11) teenis Itaalia esiliigas kolmanda järjestikuse võidu, kui alistas laupäeval võõrsil Udine (21-10) kindlalt 89:66. Poom viibis väljakul 9 minutit ning viskas 6 punkti (kahesed 3/5), samuti võttis ta 4 lauapalli ja tegi 2 viga.

Mait Petersoni koduklubi Agrigento Fortitudo (7-24) jäi pühapäeval Itaalia esiliigas võõrsil alla Nardole (12-19) 76:89. 9 mänguminutiga kogunes Petersoni arvele 5 punkti (kahesed 2/4, vabavisked 1/2), 4 lauapalli, üks pallikaotus ja üks isiklik viga.

Üks voor enne põhiturniiri lõppu on Rieti kogunud 40 punkti ja jätkab oma grupis kolmandal kohal, mis viib play-off mängudele. Samasse gruppi kuuluv Agrigento asub 14 punktiga 10. kohal, mis viiks nad põhiturniiri lõppedes väljalangemismängudele.

ITAALIA, SERIE B NAZIONALE

Karl Johan Lipsu koduklubi Chieti (16-17) pidas pühapäeval Itaalia tugevuselt kolmanda liigas oma hooaja viimase kodumängu, kui San Vendemiano Ruckerile (23-10) kaotati 84:97. 32 minutit platsil veetnud Lipsu nimele jäi mängu ühe parimana 18 punkti (kahesed 5/11, kolmesed 1/2, vabavisked 5/6). Lisaks võttis ta meeskonna parimana ka 7 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, tegi 2 pallikaotust ning sai kirja 2 isiklikku viga. Külaliste poolelt vastas 18 punktiga lätlane Kristaps Gluditis, kes on varem mänginud ka Rakvere Tarvas ja TalTechis. Voor enne põhiturniiri lõppu paikneb Chieti B-grupi tabelis 28 punktiga 13. kohal.