Reklaam sulgub sekundi pärast

Hea töö! Eesti U20 korvpallikoondis pääses EM-il poolfinaali

Eesti kuni 20-aastaste noormeeste korvpallikoondis alistas Tbilisis toimuval B-divisjoni Euroopa meistrivõistluste veerandfinaalis 81:59 Põhja-Makedoonia ning pääses poolfinaali.

Eesti resultatiivseimad olid tänases kohtumises Kasper Suurorg 18, Johannes Kirsipuu ja Joonas Riismaa kumbki 13 punktiga. Riismaa sai lisaks veel kirja 10 lauapalli, 7 resultatiivset söötu ja 4 vaheltlõiget. Kaotajate eest viskas parimana Marko Milovanovikj 18 silma. Kogu statistika nähtav SIIT

Poolfinaalid toimuvad homme ja finaal pühapäeval. A-divisjoni tõusevad kolm medalile jõudvat koondist. Eesti koondise poolfinaali vastane tuleb mängust Sebia - Läti.
 

ENNE KOHTUMIST:

Eesti U20 korvpallikoondis alistas Tbilisis toimuval B-divisjoni EM-turniiril kolmapäevases viimases alagrupikohtumises suurelt 95:48 (23:16, 31:7, 25:7, 16:18) Luksemburgi ja läbis sellega turniiri grupifaasi puhaste paberitega. Eesti koondis jätkab turniiri reedel peetava veerandfinaalkohtumisega.

Kokku vaid viis pallikaotust teinud Eesti esinduse resultatiivseimaks kerkis 15 punkti, 6 lauapalli ja 3 vaheltlõiget kogunud Joosep Heinla. Joonas Riismaa arvele kanti 13 silma, 7 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu, Sverre Aav sai kirja 13 punkti, 5 söötu ja 3 vaheltlõiget, Markus Ruubel lisas 13 silma ja 5 lauapalli, Kasper Suurorg tõi 12 punkti, 4 lauapalli ja 4 söötu ning Mait Peterson lisas 10 silma.

Peatreener Alar Varrak kasutas täna kümmet mängijat, kui teist kohtumist järjest ei teinud kaasa Markus Ilver ning sel korral ei mänginud ka Kaspar Sepp. Peatreener Varraku teisipäevasest kommentaarist selgus, et turniiril on liikvel mingisugune kõhuviirus, mis pole jätnud puutumata ka Eesti meeskonda.

Luksemburgi U20 koondise parimatena kerkisid esile 12 punkti ja 6 lauapalli kirja saanud Jonathan Diederich, 10 silma ja 6 lauapalli kogunud Dan Mantz ning 8 punkti ja 5 lauapalli peale jäänud Colin Braun.

"Täna oli enamus mänguaega taas meie kontrolli all, nagu eilegi. Üsna kindel võit ja jällegi, palju õnne võistkonnale. Aga selge on see, et reedest alates on teist masti satsid vastas ning me ei tohi kahe suure võidu peale ennast kuidagi lõdvaks lasta. Homme teeme kerge trenni ning vaatame videot ja reedel on Gruusia või Põhja-Makedoonia meil vastas ning see tuleb hoopis teine mäng," andis koondise juhendaja Alar Varrak otse Tbilisist kiire kommentaari.

Eesti U20 koondis lõpetas seega A-alagrupi täisedu nelja võiduga, teisena pääses veerandfinaali Island (3-1).